Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Střední a severní Čechy bude ve finále Pilsner Urquell Master Bartender reprezentovat Eliška Rajchmanová

29. květen 2018  České nápoje   komentáře (0)  1294 x

Nejlepší výčepní ze středních a severních Čech i z Vysočiny se včera sešli v mladoboleslavské restauraci Plzeňský šenk, aby se utkali o postup do celostátního kola soutěže Pilsner Urquell Master Bartender. Jejich znalosti a zkušenosti posoudila odborná porota v čele s Václavem Berkou, starším obchodním sládkem Plzeňského Prazdroje. Čepování piva a další disciplíny nejlépe zvládla Eliška Rajchmanová z kutnohorské restaurace V Ruthardce. Společně s dalšími postupujícími se utká o vítězství na finálovém kole v Plzni 15. a 16. srpna.

Střední a severní Čechy bude ve finále Pilsner Urquell Master Bartender reprezentovat Eliška RajchmanováStřední a severní Čechy bude ve finále Pilsner Urquell Master Bartender reprezentovat Eliška Rajchmanová

Mladoboleslavské kolo letos jednoznačně ovládly ženy. Do finále ze druhého místa postoupila Lenka Králová z restaurace Maple v Heřmanově Městci. O třetí místo se s rovností bodů dělí Karolína Pohořelá ze sychrovské hospody U Šulců a Jan Klubal ze stejné restaurace, jako vítězka regionálního kola. Do celostátního kola tedy postupují všichni čtyři.

„Před časem jsem pracovala v Praze v baru, ale moc mě to nenaplňovalo. Rozhodla jsem se proto vrátit do Kutné Hory a vyzkoušet práci výčepní. Baví mě čepovat pivo našim štamgastům i všem ostatním zákazníkům v té nejlepší kvalitě. Z vítězství v regionálním kole mám velkou radost, soutěž je výzva a nová zkušenost. Moc se těším na finálové klání v Plzni,“ říká vítězka středočeského kola Eliška Rajchmanová.

Soutěžící své znalosti poměřili nejprve v písemném testu zaměřeném na výrobu piva a péči o něj. Po něm následovala praktická zkouška, kdy výčepní dokazovali porotě, že načepovat dokonalou „hladinku“ se sněhobílou krémovou pěnou je pro ně samozřejmost, stejně jako umění komunikace s hosty.

Vítězové letošního ročníku budou vyhlášeni na slavnostním galavečeru 16. srpna v Plzni. Ještě před konáním finálového kola projdou všichni postupující namátkovou kontrolou, kdy je tajně navštíví sládci z Plzeňského Prazdroje v jejich domovských hospodách. Během července a srpna tak sládci inkognito prověří jejich schopnosti čepovat a servírovat pivo.

„Letošní ročník provází vysoký zájem výčepních i stále zlepšující se výkony. Svědčí to o tom, že o naše pivo je v hospodách a restauracích skutečně dobře postaráno. Jsme rádi, že se nám daří podporovat profesní růst výčepních i vysoký standard české pivní kultury,“ řekl starší obchodní sládek Plzeňského Prazdroje Václav Berka.

Letošní ročník soutěže má sedm regionálních kol – kromě Mladé Boleslavi výčepní soutěží v Ostravě, v Brně, v Praze a v Plzni. Zájem o účast v soutěži Pilsner Urquell Master Bartender je každoročně velmi vysoký, specialisté Pilsner Urquell do ní však vybírají jen ty nejlepší z každého regionu. Letošní ročník provází dokonce tak vysoký zájem kvalitních výčepních, že Pilsner Urquell přidal po jednom kole v Praze a v Plzni.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist