Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Svaz chce paušální daň pro minipivovary

21. únor 2018  České nápoje   komentáře (0)  2076 x

Minipivovary chtějí v letošním roce prosadit paušální spotřební daň. Na dnešní tiskové konferenci to uvedl Jan Šuráň, prezident Českomoravského svazu minipivovarů. Cílem je především zjednodušení administrativy. Práce by se ulehčila nejen minipivovarům, kteří se v žádném případě nechtějí dani vyhýbat, ale i celní správě, jelikož by nemuseli každý měsíc kontrolovat 400 daňových přiznání.

Svaz chce paušální daň pro minipivovarySvaz chce paušální daň pro minipivovary

V současné chvíli je totiž v České republice 400 minipivovarů a jejich počty se dle předpovědi Jana Šuráně budou zvyšovat dalších deset let tempem co týden, to jeden minipivovar. Každoročně jich totiž přibývá zhruba padesát. „V roce 2017 zaplatily minipivovary na spotřební dani přes 57 milionů Kč, tedy jen něco přes 1 % celkové spotřební daně. Jsem přesvědčen, že náklady na výběr daně několikanásobně převyšují její výši. Budeme se tedy snažit zavést paušální platbu spotřební daně pro minipivovary, která by snížila byrokratickou zátěž minipivovarů,“ uvádí Jan Šuráň.

Další věcí, kterou budou v letošním roce minipivovary požadovat, bude zbavení povinnosti každoročního prokazování ekonomické stability firmy. „Nyní musíme celním úřadům každoročně prokazovat, že nikde nikomu nedlužíme a jsme ekonomicky stabilní. Paradoxem je, že například na severní Moravě musí minipivovary poslat celníkům žádost o potvrzení bezdlužnosti, oni to potvrdí, zašlou vám, vy zpracujete a posíláte jim zpět. Ve velkých pivovarech toto nevadí, mají právní oddělení, ekonomické oddělení, ale v minipivovaru pivo vaří, prodává a o vše se stará jeden člověk. V minulosti jsme počítali, že veškeré splnění státních požadavků trvá 42 dní ročně. Tedy jeden člověk stráví 42 pracovních dní jen plněním těchto požadavků. A to bylo ještě před zavedením EET,“ dodává Šuráň.

Tiskové konference se účastnil i Michal Voldřich z pivovaru Zvíkov, kde se každoročně koná Jarní cena českých sládků, která letos proběhne již po dvanácté 17. a 18. března. Akce začínala velmi skromně a nyní se jedná o jednu z největších pivních soutěží v Evropě. „Očekáváme, že v letošním roce bude k degustaci o 10 % vzorků piva více, než bylo v loňském roce a přesáhneme tak číslo 800 ze 150 pivovarů. I proto budeme poprvé degustovat dva dny,“ uvedl Michal Voldřich.

V předvečer Jarní ceny českých sládků se pravidelně konala valná hromada Českomoravského svazu minipivovarů, která se letos bude konat na 2. ročníku Festivalu minipivovarů v Brně, což je první profesionální pivní festival, který se koná pod střechou. Ten proběhne v rámci veletrhu Salima 1. – 3. března. Festival bude mít oddělený vstup a svou otevírací dobu, ve čtvrtek bude otevřen od 10 do 20 hodin a v pátek a sobotu od 10 do 21 hodin a představí se na něm 50 minipivovarů, z ČR a při příležitosti výročí 100 let Československa i 3 minipivovary slovenské. Každý přiveze 2 druhy piva (stejně jako na Festivalu na hradě) a celkem se tedy bude symbolicky čepovat 100 druhů piva. Můžete si vychutnat každý rok historie Československa s jiným pivem.

Zdroj: Tiskové oznámení

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

3.5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist