Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Svijany zlaté a stříbrné na Craft Beer Award

1. červen 2022  České nápoje   komentáře (0)  595 x

Jednu zlatou a dvě stříbrné medaile si z letošního vyhlášení výsledků jedné z největších světových pivních degustačních soutěží – Meininger’s International Craft Beer Award – odnesla piva ze Svijan. V konkurenci téměř tří set piv na sebe v porýnském Neustadt an der Weinstraße upozornila zejména Svijanská Dvacítka, která byla oceněna zlatou plaketou v kategorii silných piv. Svijanský Kníže 13 % a loňská novinka Šlik pak získaly stříbro v kategorii český ležák plzeňského typu. Verdikt vycházel z hodnocení odborníků z řad pivovarníků, someliérů a senzorických expertů z několika zemí.

Svijany zlaté a stříbrné na Craft Beer AwardSvijany zlaté a stříbrné na Craft Beer Award

Soutěž International Craft Beer Award pořádá vydavatelství Meininger Verlag, specializující se na tituly o víně a o pivu, teprve od roku 2014, ale za tu dobu se stala významnou světovou přehlídkou různých pivních stylů. Při hodnocení piva využívá speciálně vyvinutou metodologii ochutnávek přihlášených vzorků. Piva tak nesoutěží navzájem, pro individuální popis jejich vlastností – vzhledu, vůně, chuti a pitelnosti – se využívá stobodová stupnice. Získané ocenění pak doprovází senzorický popis v podobě speciálního diagramu, který může posloužit k zběžnému popisu piva.

Pivovar Svijany si zakládá na tradičním výrobním postupu tzv. dvourmutového způsobu vaření, kvašení v otevřených kádích a dlouhodobém zrání piva v ležáckých sklepích. Všechna jeho klasická, nepasterovaná česká piva doprovází dlouhý seznam různých cen. Svijanská Dvacítka stála naposledy na stupních vítězů loni na podzim, když si v kategorii světlá silná piva odnesla zlato se soutěže speciálních a neobvyklých piv z domácí české produkce CEREVISIA SPECIALIS – Pivní speciál roku. Loňská novinka Šlik získala loni krátce po svém uvedení na trh značku Dobrý tuzemský potravinářský výrobek Česká chuťovka.

Přímo z Meininger’s International Craft Beer Award si Svijany odvezly řadu cenu již v přechozích ročnících soutěže.  Svijanský Kníže na ní zabodoval již loni, kdy získal ve své kategorii dokonce zlato.  Stříbro v kategorii český ležák plzeňského typu loni stejně jako předloni získal nefiltrovaný Kvasničák 13 %, předloni pak také Svijanský Máz 11 %.

„Obecně si nejvíce ceníme reakcí běžných spotřebitelů a našich fanoušků, ale opakovaná ocenění v tak renomované světové soutěži nás samozřejmě rovněž nesmírně těší a povzbuzují. Považujeme je za další důkaz toho, že jsme se před lety vydali správnou cestou, když jsme vsadili na skutečně tradiční výrobní postupy českého piva,“ řekl k nejnovějšímu ocenění svijanských piv sládek Pivovaru Svijany Petr Menšík.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist