Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Svlažte hrdlo v pivovarské šalandě

22. srpen 2018  České nápoje   komentáře (0)  1383 x

Přijďte se zchladit na šalandu! Posezení u nefiltrovaného a nepasterizovaného piva Pilsner Urquell přímo v ležáckých sklepech Plzeňského Prazdroje.

Svlažte hrdlo v pivovarské šalanděSvlažte hrdlo v pivovarské šalandě

Koho by v letošních obzvlášť horkých letních dnech nepotěšila představa posezení v  prostorách pivovarského sklepení u nefiltrovaného nepasterizovaného piva?

Pro každého, kdo by si takový požitek se svojí rodinou, přáteli či kolegy rád dopřál, nabízí pivovar Plzeňský Prazdroj možnost objednání šalandy – netradičního salonku v labyrintu chodeb historických ležáckých sklepů. Do konce letních prázdnin je od neděle do čtvrtka tříhodinový pronájem za zvýhodněnou cenu  420 Kč na osobu. V ostatní dny a měsíce pak 550 Kč za osobu.

Ačkoliv v historických sklepeních panuje stálá, pro pivo ideální, teplota 7 °C, uvnitř šalandy je vždy příjemně vytopeno. K dispozici jsou hned dva prostory – malá Bednářská šalanda, která pojme 26 osob, a velká Siberská šalanda, do které se vejde až 50 hostů.

Standardní délka pronájmu šalandy jsou 3 hodiny. Cena zahrnuje neomezenou konzumaci nefiltrovaného a nepasterizovaného piva Pilsner Urquell, jehož nezaměnitelná chuť, vůně a vzhled jsou dány kvašením v otevřených dubových kádích a následným dozráváním v dubových ležáckých sudech. V ceně je také studené občerstvení a obsluha sklepmistrem. Další občerstvení jako pivovarský guláš či vepřové koleno je možné na místě doobjednat. Taktéž i prohlídkovou trasu Pilsner Urquell za zvýhodněné vstupné.

Tradice šaland

Výraz šalanda původně označoval místnost, kde se stravovala či odpočívala pivovarská chasa. První šalanda vznikla v plzeňském Měšťanském pivovaru už v roce 1844 – na počátku 19. století se stavěly ve velkém pro sladovníky, topiče, strojníky i bednáře. Prostory sloužily k odpočinku, stravování a zábavě, byla v nich prkenná lůžka či palandy, sporák s nádobami na vaření i žlab k mytí nádobí. Uprostřed místnosti stály stoly, kolem skříně na nádobí a šatstvo dělníků.

Dnešní moderní, nově zbudované šalandy ve sklepech pivovaru Plzeňský Prazdroj, slouží výhradně k zábavě. Sklepmistři sem stolovníkům přináší pivo, v kovových třílitrových mázech, načepované přímo z ležáckého sudu. Z nich se pivo hostům dříve běžně rozlévalo. Příjemnou atmosféru na šalandě dotváří autentické pivovarské nářadí, které se skutečně užívalo při výrobě piva. Dnešní vybavení šalandy vyrobila místní pivovarská parta bednářů.

Více informací na http://www.prazdrojvisit.cz/pronajem-prostor/salandy/

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist