Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Tiskárna z rodiny Radegastoven na Vás čeká v Novém Jičíně

26. červen 2019  České nápoje   komentáře (0)  2077 x

Už i v Novém Jičíně si mohou lidé dopřát špičkově načepované tankové pivo Radegast. Ke správně hořkému pivu zde mají také kvalitní gastronomii, kterou podtrhuje originální prostředí konceptové hospody nesoucí název Radegastovna Tiskárna.

Tiskárna z rodiny Radegastoven na Vás čeká v Novém JičíněTiskárna z rodiny Radegastoven na Vás čeká v Novém Jičíně

Cílem celého projektu bylo vytvořit hospodu, ve které si najde své místo každý milovník správně hořkého piva Radegast. „Chceme mít hospodu, ve které budeme moci našim hostům nabídnout to nejčerstvější pivo z tanku. K němu chceme nabízet osvědčené gastronomické pochoutky z naší kuchyně. Tu jsme vybudovali tak, aby byla otevřená a každý z hostů se mohl podívat, jak jeho jídlo připravujeme,“ říká Pavel Prát, spolumajitel Radegastovny Tiskárna.

Novou Radegastovnu vybudovali v domě, který dlouhá léta sloužil jako tiskárna, od čehož je také odvozen název, Radegastovna Tiskárna. Tiskárenskou minulost už zde ale připomínají pouze dobové obrazy a fotografie na stěnách. Během rekonstrukce prošla budova řadou změn a z původního prostoru zbyly jen holé stěny a nosné prvky. Architektovi Janu Boučkovi se však podařilo zachovat charakter industriální budovy, ve které sazeče, metéry, tiskaře a další odborné profese z řad tiskařů vystřídali milovníci správně hořkého piva Radegast a také skvělé gastronomie.

„Radegastovna v Novém Jičíně je naprosto unikátní díky místu, ve kterém se nachází. Moc se nám líbila myšlenka přebudovat bývalou tiskárnu na jednu z našich Radegastoven. Myslím si, že výsledek přestavby předčil naše očekávání,“ říká Marek Grabovský, manažer značky Radegast.

Koncept Radegastoven je založen na myšlence použití jednotlivých materiálů v jejich „syrové“ až původní podobě, s minimem nutných úprav a přidaných dekorací. Výrazným prvkem je socha boha Radegasta umístěná před kamennou stěnou. Výčep je řešen jako kamenný monoblok, který připomíná kamenný kvádr přímo z lomu. Všechny interiérové prvky poukazují na svůj původ v přírodě podobně, jako to dělají i nošovičtí sládci, kteří používají při vaření piva výhradně přírodní suroviny.

Srdcem celé restaurace je pak výčep. V Radegastovně Tiskárna nabízí jako hlavní pivo Radegast Ryze Hořkou 12, která se zde čepuje z tanků. Na čepu najdou hosté restaurace také Radegast Ráznou 10, nealkoholický Birell a každý měsíc jiný pivní speciál z programu Volba sládků.

Otevírací doba:

Po–Čt 10.30–23.00

Pá, So 10.30–01.00

Ne 11.00–21.00

Adresa:

Lidická 132/8, 741 01 Nový Jičín

Tel.: 739 547 111

info@radegastovnatiskarna.cz

www.radegastovnatiskarna.cz

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

4.5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist