Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Ukáznění motoristé dostali při policejních kontrolách Pito z Pivovaru Samson

3. duben 2018  České nápoje   komentáře (0)  1693 x

Pivovar Samson se spolupodílel na bezpečnostně-vzdělávací akci „Řídím, piju nealko pivo“, na které spolupracuje s Policií ČR, BESIPem a Českým svazem pivovarů a sladoven. Ukáznění řidiči v Českých Budějovicích dostali od policistů a jejich asistentek Pito.

Ukáznění motoristé dostali při policejních kontrolách Pito z Pivovaru SamsonUkáznění motoristé dostali při policejních kontrolách Pito z Pivovaru Samson

Kdo usedne za volant pod vlivem alkoholu, stává se nebezpečným pro okolí. Preventivní akci na odstranění společensky nebezpečného fenoménu organizuje osmým rokem Český svaz pivovarů a sladoven za podpory Policie ČR a BESIP. Letošního ročníku úspěšného projektu „Řídím, piju nealko pivo“ se ve čtvrtek 29. března poprvé zúčastnil i českobudějovický Pivovar Samson. „Bezpečnost na našich silnicích je velmi důležitá. Naše Pito, které mimochodem lingvisticky pochází ze sloučeniny slov pivo a auto, je pro řidiče vhodným nápojem,“ říká ředitel Pivovaru Samson Daniel Dřevikovský s tím, že se v nejstarším českobudějovickém pivovaru hrdě hlásí k myšlence zodpovědného pití piva, která je jednou ze základních tezí vlastníka Samsonu, společnosti AB InBev.

Ze statistik Policie ČR vyplývá, že u 4 251 nehod (meziroční pokles o 134 nehod) v roce 2017 viníci nehod požili alkohol. Při těchto nehodách zemřelo 48 osob (o 4 lidi méně než v roce 2016).

Policisté v době velikonočních svátků, kdy si motoristé občas na alkohol nedají dostatečný pozor, při silniční kontrole zastavovali řidiče na frekventovaném hlavním tahu na Kaplici. Když vše proběhlo bez porušení předpisů, dostali motoristé za odměnu od pořádající agentury Pito. Nealkoholické pivo z Pivovaru Samsonu je vhodným nápojovým doplňkem i pro cyklisty.

Šíříme informace o nápoji pro řidiče, který je plnohodnotnou alternativou piva z hlediska bezpečnosti a dodržování dopravních předpisů,“ říká Martina Ferencová, výkonná ředitelka Českého svazu pivovarů a sladoven.

Pito je nejstarším nealko pivem v Česku, jehož kořeny sahají do 70. let minulého století. V současnosti si získává přízeň nových řidičů, kteří oceňují jeho vyváženou chuť.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist