Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Už v sobotu ochutnejte kompletní sortiment pivovaru Dudák na Pivovarské pouti ve Strakonicích

21. červen 2017  České nápoje   komentáře (0)  1990 x

Kompletní sortiment piv, které se vaří ve strakonickém pivovaru DUDÁK mohou ochutnat ti, kteří v sobotu 24.6. navštíví tradiční Pivovarskou pouť ve Strakonicích. Cena piva bude jednotná – 25 korun, pouze výroční speciál 650 bude stát 30 Kč. Minulý rok jí navštívilo více než 5000 lidí.

Už v sobotu ochutnejte kompletní sortiment pivovaru Dudák na Pivovarské pouti ve StrakonicíchUž v sobotu ochutnejte kompletní sortiment pivovaru Dudák na Pivovarské pouti ve Strakonicích

Připravena budou tři pódia, na tom hlavním, na dvoře pivovaru vystoupí například skupina Mirai, rocková legenda Tlustá Berta, závěr večera bude patřit strakonické skupině Parkán. Vstup na akci je zdarma. Organizátorem je poslední pivovar v České republice, který patří městu - DUDÁK - Měšťanský pivovar Strakonice.

„Jedná se o jedinečnou příležitost, při které mohou návštěvníci na jednom místě ochutnat vše, co u nás vaříme. Včetně současné novinky, tedy piva 650, polotmavého speciálu, který jsme připravili na počest 650. výročí od založení města Strakonice a udělení práva várečného,“ uvedl sládek pivovaru Dudák Dušan Krankus. Akci podle něj organizuje pivovar jako poděkování svým konzumentům za celoroční přízeň.

Na čepu tu bude kompletní sestava Dudáků, dále nefiltrovaný Sklepák, Král Šumavy, populární polotmavý ležák  Klostermann nebo Otavský zlatý.

Nebude chybět ani Zlaťák s příchutí grepu, který má obsah alkoholu 2,4%. „Je to pivní nápoj, který jsme připravili na horké letní dny, kdy se potřebujeme osvěžit na koupališti. Neobsahuje umělá sladidla, pouze výtažek ze stevie,“ uvedl Krankus.

Pivovarská pouť začíná ve 13:00 slavnostním výstřelem z děla, končit se bude po půlnoci. Před pivovarem zahrají skupiny Asterix a Šafrán, u řeky se představí tradiční Nektarka. Na Podskalí u Otavy bude připravený i program pro děti, nebudou chybět různé atrakce, mezi jinými i skákací hrad.

Součástí pivovarské pouti je tradiční neckyáda, kuriózní plavidla pojedou po stejné trase jako v předchozích letech – z katovického kempu Otavský ráj a skončí před pivovarem.

„Zatím je přihlášeno 10 posádek, což je podobné číslo jako loni,“ uvedl za organizátory Ctibor Hanzlovský. Plavidla budou soutěžit ve třech kategoriích, jako je například rychlost plavidel nebo celkový umělecký dojem. Pohár je také připravený pro Miss neckyády. Kostýmy posádek si tradičně udržují vysokou kvalitu. V loňském roce nejvíce zaujala posádka Sněhurka a sedm trpaslíků.

Jednou z hlavních hvězd pivovarského odpoledne bude severomoravská kapela Mirai, která se do podvědomí zapsala singlem Dítě robotí, následovalo emotivní Divadlo a průlomový hit Cesta z města (přes 2 miliony shlédnutí). Začátkem roku 2017 představili svoji doposud enegičtější skladbu - Když nemůžeš, tak přidej, která má ambici stát se dalším chytlavým hitem muzikantů ze Severní Moravy.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist