Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

V Praze nejlépe čepují Prazdroj Igor Kolivoško a Tomáš Krčmář

4. červen 2018  České nápoje   komentáře (0)  1129 x

Nejlepší výčepní z Prahy se v pondělí a v úterý sešli v karlínské restauraci U Zábranských, aby se utkali o postup do celostátního kola soutěže Pilsner Urquell Master Bartender. Jejich znalosti a zkušenosti posoudila odborná porota v čele s Václavem Berkou, starším obchodním sládkem Plzeňského Prazdroje. Vzhledem k vysokému zájmu a velkému počtu přihlášených se v Praze konala hned dvě kola soutěže. Čepování piva a další disciplíny nejlépe zvládli Igor Kolivoško z Malostranské besedy, držitel slovenského titulu Pilsner Urquell Master Bartender, a Tomáš Krčmář z Lokálu Hamburk. Společně s dalšími postupujícími se utkají o vítězství na finálovém kole v Plzni 15. a 16. srpna.

V Praze nejlépe čepují Prazdroj Igor Kolivoško a Tomáš KrčmářV Praze nejlépe čepují Prazdroj Igor Kolivoško a Tomáš Krčmář

Soutěžící své znalosti poměřili nejprve v písemném testu zaměřeném na výrobu piva a péči o něj. Po něm následovala praktická zkouška, kdy výčepní dokazovali porotě, že načepovat dokonalou „hladinku“ se sněhobílou krémovou pěnou je pro ně samozřejmost, stejně jako umění komunikace s hosty.

V prvním pražském kole ještě postoupili Jan Žižka z Kolkovny Celnice a Matěj Tabačík z Lokálu U Bílé kuželky, oba se do finálového klání dostali poprvé. Ve druhém pražském kole pak uspěli i Monika Nápravníková z hospody U Kruhu a Martin Rauš z restaurace PUOR Staroměstská.

„Práci výčepního jsem začal dělat ještě na Slovensku kvůli mamince, které jsem potřeboval finančně vypomoci. Postupně jsem si ale tuto práci zamiloval, učil se od těch nejlepších a v roce 2016 jsem vyhrál slovenské finále soutěže. O to víc se těším na finálové klání v Plzni,“ říká vítěz prvního kola Igor Kolivoško.

„K práci výčepního jsem se dostal přes svou partnerku Moniku a mám velkou radost, že do finálového kola postupujeme oba. Na práci mě nejvíce baví osobní vztah se štamgasty, ale i celková péče o pivo,“ dodává vítěz druhého pražského kola Tomáš Krčmář.

Vítězové letošního ročníku budou vyhlášeni na slavnostním galavečeru 16. srpna v Plzni. Ještě před konáním finálového kola projdou všichni postupující namátkovou kontrolou, kdy je tajně navštíví sládci z Plzeňského Prazdroje v jejich domovských hospodách. Během července a srpna tak sládci inkognito prověří jejich schopnosti čepovat a servírovat pivo.

„Letošní ročník provází vysoký zájem výčepních i stále zlepšující se výkony. Svědčí to o tom, že o naše pivo je v hospodách a restauracích skutečně dobře postaráno. Jsme rádi, že se nám daří podporovat profesní růst výčepních i vysoký standard české pivní kultury,“ řekl starší obchodní sládek Plzeňského Prazdroje Václav Berka.

Letošní ročník soutěže má sedm regionálních kol – kromě Prahy výčepní soutěží v Ostravě, v Brně, v Mladé Boleslavi a v Plzni. Zájem o účast v soutěži Pilsner Urquell Master Bartender je každoročně velmi vysoký, specialisté Pilsner Urquell do ní však vybírají jen ty nejlepší z každého regionu. Letošní ročník provází dokonce tak vysoký zájem kvalitních výčepních, že Pilsner Urquell přidal po jednom kole v Praze a v Plzni.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist