Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Vánoční Holba už míří na trh

27. listopad 2018  České nápoje   komentáře (0)  1678 x

Holba Vánoční 13 je polotmavý speciál, který nyní zpestřuje sortiment značky. Je součástí sládkovy kolekce, tedy pivem vařeným v omezeném množství, které je k mání pouze do vyprodání zásob. Má barvu českého granátu a stejně vybroušená je také jeho chuť. Provází ho vábivé chmelové aroma, které o sobě dává intenzivně vědět při každém doušku. Holba Vánoční 13 je slavnostní pivo spojené s jedinečným degustačním zážitkem a symbol šťastných Vánoc.

Vánoční Holba už míří na trhVánoční Holba už míří na trh

Její chuť s nádechem karamelu harmonizuje se sytě chmelovým aroma. Zalahodí plným zaokrouhleným tělem, jemnou hořkostí s krátkým dozvukem a překvapí vysokou pitelností. Právě pitelnost je jednou z důležitých vlastností tohoto speciálu. Vybízí k dalšímu napití a delšímu posezení a je charakteristická pro piva, která vznikají tradičními postupy výroby.

Základem receptury Vánoční 13 je originální kompozice sladů a chmele. Kombinací 5 druhů sladů získalo pivo mohutné, krásně zakulacené tělo, kterému fundament rozhodně nechybí. Pivovarníci pečlivě vybírali chmelové odrůdy, aby jejich správnou kombinací vtiskli speciálu nejen příjemnou hořkost, ale i osobité aroma. Je to pivo chmelené na několikrát s tím, že poslední dávka chmele se přidává těsně před ukončením chmelovaru a tím zlatý mok získává krásně se rozvíjející výrazné aroma.

Stejně jako ostatní piva Holba vzniká Vánoční speciál klasickým postupem výroby. To znamená, že se pivo vaří na dva rmuty tak, aby si stačilo vzít to nejlepší ze sladu i chmele. Následuje hlavní kvašení na otevřené spilce a pomalé dokvášení a dozrávání v ležáckém sklepě. Konkrétně Vánoční Speciál dozrával ve sklepě celé dva měsíce. Holba ho svým příznivcům přináší každoročně. Obohacuje tak vánoční stůl a vánoční svátky o slavnostní nápoj, který bylo zvykem, a to i v dávné minulosti podávat k dobrému jídlu.

Holba Vánoční Speciál 13 se hodí ke každé sváteční příležitosti jako doprovod kořeněných jídel, drůbeže nebo ryb. Servíruje se při teplotě 7-9 °C v úzké sklenici z tenkého skla.

Pivovar Holba do dodává jako čepovaný i lahvový v originálním dárkovém multipacku s dárkem. Šťastnou Vánoční 13 si konzumenti mohou symbolicky připíjet třeba na chatě Jiřího na Šeráku 1351m nebo na Ovčárně ve výšce 1300 m. Obě jsou to nejvýše položená místa s Holbou na čepu.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

1.67 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist