Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Velikonoční speciál již ve více než třech tisícovkách restaurací a pivnic

29. březen 2018  České nápoje   komentáře (0)  1716 x

Ve více než třech tisících restaurací a pivnic si mohou už teď lidé vychutnat Velikonoční zlatý ležák 13 od značky Master Plzeňského Prazdroje. Jde o speciální pivo, vařené podle zvyklostí tak, aby dokázalo konzumentům dodat sílu v období půstu.

Velikonoční speciál již ve více než třech tisícovkách restaurací a pivnicVelikonoční speciál již ve více než třech tisícovkách restaurací a pivnic

Speciál spadá do programu Volba sládků, který každý měsíc nabízí jedno netradiční pivo připravené v pivovarech Plzeňského Prazdroje. Velikonoční speciál se ale bude čepovat i na místech, kde se jinak Volba sládků nenabízí.

„Odráží to zájem, který zaznamenal v loňském roce. Je to mimořádně hutné, intenzivní pivo, a proto vyhovuje českým konzumentům. Počet restaurací a pivnic s touto specialitou o víkendu dosáhne až 3,5 tisíce,“ uvedl Jan Krafka z obchodního oddělení Plzeňského Prazdroje.

Sládci nefiltrovaný ležák z prvotřídních surovin připravili dle tradičních receptur výroby silnějších postních piv, které od středověku vařili mniši v klášterech. Jejich smyslem bylo mj. dodat dostatek kalorií těm, kteří drželi půst. Proto také sládková Lenka Straková, která nad výrobou ležáku dohlížela, již na přelomu února a března předala dva sudy řeholníkům z řádu augustiniánů.

Pivo má zlatožlutou barvu s bílou pěnou, výraznou sladovou vůni a sladovou chuť s karamelovým nádechem. „Lehčí hořkost je vyvážená střední plností a sladkostí. Toto spojení vás příjemně láká k dalšímu doušku,“ upřesnila Lenka Straková

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

3.5 hvězdiček / Hodnoceno: 4x


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist