Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Velikonoční speciály v Pivotéce v Pivovarském muzeu v Plzni

7. duben 2022  České nápoje   komentáře (0)  789 x

Kraslice, mazanec, pomlázka, čokoládový beránek… Do výčtu tradičních atributů, které neodmyslitelně patří k Velikonocům, v posledních letech přibyla také velikonoční piva.

Velikonoční speciály v Pivotéce v Pivovarském muzeu v PlzniVelikonoční speciály v Pivotéce v Pivovarském muzeu v Plzni

Velikonoční speciální piva jsou každý rok velkým hitem,“ potvrzuje Štěpán Kozlík, zkušený plzeňský domovarník, který má na starosti provoz Pivotéky v  Pivovarském muzeu v Plzni, a dodává: „Většina velkých pivovarů řeší výrobu tak, že vezmou jejich standardní pivo a obarví ho potravinářským barvivem. Několik pivovarů to bere složitěji a vyrobí si odvar z kopřiv, který pivo nejen obarví, ale i ochutí. Poslední dobou však většina pivovarů sází na klasické, světlé ležáky. O něco silnější, s plnou sladovou chutí.“

Pivotéka v  Pivovarském muzeu má například právě  v prodeji rovnou dva speciály – Velikonoční třináctku z  pivovaru Permon a Hody hody doprovody z rodinného pivovaru Zichovec. „Permon zvolil, co se týče chmelení, klasický Žatecký červeňák, pivovar Zichovec ho obohatil o chmel Harmonie, který svou ovocnější chutí doplňuje kořenitou chuť žateckého chmelu,“ upřesňuje Štěpán Kozlík. Sortiment Pivotéky sestavuje ve spolupráci s týmem plzeňského pivovaru Proud.

Pivotéku v prostorech zrekonstruované recepce unikátního Pivovarského muzea v Plzni, v původním právovárečném domě z 15. století, otevřel Plzeňský Prazdroj v prosinci loňského roku. Nabízí téměř 140 druhů piv z více než 25 pivovarů z celé České republiky – od ležáků přes ALE, IPA, Stout, kyseláč až po piva stařená v sudech po nejrůznějších destilátech. Na výběr je nejen pestrá škála piv v lahvích i plechovkách, ale také tematická literatura a nejrůznější stylové dárky nebo degustační sklenice. Pivotéka je otevřená každý den od 10 do 18 hodin.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist