Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Velikonoční speciály v Pivotéce v Pivovarském muzeu v Plzni

7. duben 2022  České nápoje   komentáře (0)  502 x

Kraslice, mazanec, pomlázka, čokoládový beránek… Do výčtu tradičních atributů, které neodmyslitelně patří k Velikonocům, v posledních letech přibyla také velikonoční piva.

Velikonoční speciály v Pivotéce v Pivovarském muzeu v PlzniVelikonoční speciály v Pivotéce v Pivovarském muzeu v Plzni

Velikonoční speciální piva jsou každý rok velkým hitem,“ potvrzuje Štěpán Kozlík, zkušený plzeňský domovarník, který má na starosti provoz Pivotéky v  Pivovarském muzeu v Plzni, a dodává: „Většina velkých pivovarů řeší výrobu tak, že vezmou jejich standardní pivo a obarví ho potravinářským barvivem. Několik pivovarů to bere složitěji a vyrobí si odvar z kopřiv, který pivo nejen obarví, ale i ochutí. Poslední dobou však většina pivovarů sází na klasické, světlé ležáky. O něco silnější, s plnou sladovou chutí.“

Pivotéka v  Pivovarském muzeu má například právě  v prodeji rovnou dva speciály – Velikonoční třináctku z  pivovaru Permon a Hody hody doprovody z rodinného pivovaru Zichovec. „Permon zvolil, co se týče chmelení, klasický Žatecký červeňák, pivovar Zichovec ho obohatil o chmel Harmonie, který svou ovocnější chutí doplňuje kořenitou chuť žateckého chmelu,“ upřesňuje Štěpán Kozlík. Sortiment Pivotéky sestavuje ve spolupráci s týmem plzeňského pivovaru Proud.

Pivotéku v prostorech zrekonstruované recepce unikátního Pivovarského muzea v Plzni, v původním právovárečném domě z 15. století, otevřel Plzeňský Prazdroj v prosinci loňského roku. Nabízí téměř 140 druhů piv z více než 25 pivovarů z celé České republiky – od ležáků přes ALE, IPA, Stout, kyseláč až po piva stařená v sudech po nejrůznějších destilátech. Na výběr je nejen pestrá škála piv v lahvích i plechovkách, ale také tematická literatura a nejrůznější stylové dárky nebo degustační sklenice. Pivotéka je otevřená každý den od 10 do 18 hodin.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist