Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Velkobřezenští pivovarníci se vydají uctít památku pana Cibicha

20. březen 2018  České nápoje   komentáře (0)  1840 x

Členové Sdružení přátel piva i pivovarníci z Velkého Března letos v březnu jako každoročně uctí památku Victora Cibicha, jehož tvář zdobí etikety velkobřezenského piva. Na hřbitově ve Valtířově se vzpomínka uskuteční už třináctým rokem v řadě, a to tuto sobotu 24. března. Sraz účastníků je před hřbitovem po půl jedenácté dopoledne (po příjezdu autobusu). Po pietním aktu bude následovat návštěva pivovaru ve Velkém Březně.

Velkobřezenští pivovarníci se vydají uctít památku pana CibichaVelkobřezenští pivovarníci se vydají uctít památku pana Cibicha

Akci “V březnu na Březňáka“ opět organizuje Sdružení přátel piva. Kromě jeho členů se na hřbitově scházejí i pivovarníci z Velkého Března a vůbec všichni milovníci pěnivého moku. Za pivovar už účast přislíbil jeho bývalý ředitel a vrchní sládek Michal Rouč, který momentálně šéfuje Královskému pivovaru Krušovice. Tuto akci si ovšem ujít nenechá, stejně jako mnozí další zaměstnanci pivovaru Velké Březno.

Každoročně se na celou akci moc těšíme. Pan Cibich dostane na hrob věnec a doutníček, který k němu patří stejně neodmyslitelně jako pivo Březňák. Pak se pěšky projdeme do pivovaru a posedíme nad pivem, které měl pan Cibich moc rád. Stejně jako my,“ uvedl za Sdružení přátel piva jeho člen Zdeněk Šťastný. Na účastníky posezení čeká nejen pivo od čepu, ale zase po roce se vydají i na exkurzi po pivovaru.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist