Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Velkopopovická legenda - kniha o rodině Ringhofferů a proslulém pivovaru

29. duben 2018  České nápoje   komentáře (0)  1448 x

Kniha Velkopopovická legenda nabízí mimořádně intenzivní čtenářský zážitek. Vznikla s prvotním záměrem připomenout 200. výročí narození průmyslníka a představitele společenské elity národa Františka Ringhoffera II., zakladatele proslulého pivovaru ve Velkých Popovicích. Na jejích stránkách však najdete mnohem víc. Pozoruhodnou genezi úspěšného podniku, silný lidský příběh a řadu inspirativních, motivačních rad platných v minulosti stejně jako dnes.

Velkopopovická legenda - kniha o rodině Ringhofferů a proslulém pivovaruVelkopopovická legenda - kniha o rodině Ringhofferů a proslulém pivovaru

Autorka knihy Eva Kršňáková, vedoucí Návštěvnického centra pivovaru Velké Popovice, na základě dostupných pramenů pečlivě zmapovala historii rodiny Ringhofferů, která má kořeny až na rakousko-uherském pomezí. Začalo to jako pohádka – chudý kotlářský tovaryš Franz Ringhoffer se vypravil z Uher do Čech, aby se po letech jeho vnuk stal velkým průmyslníkem, povýšeným do stavu svobodných pánů s udělením dědičného šlechtického titulu baron.

František Ringhoffer II. (1817–1873), významný průmyslník, podnikatel, politik, starosta Smíchova a poslanec Českého zemského sněmu založil pražské smíchovské továrny a posléze inicioval vznik pivovaru v malé středočeské obci na jihovýchod od Prahy. Do dnešních dnů se z rozsáhlého komplexu Ringhofferových závodů zachoval pouze pivovar Velké Popovice. Je jediným výrobním závodem rodiny Ringhofferů, který nepřetržitě vyrábí svůj produkt od založení v roce 1874 až do současnosti.

Možná proto, že pocházel z chudých poměrů, pamatoval František Ringhoffer II. i při své neutuchající píli na poli podnikatelském také na své zaměstnance, rodinu a krajinu, ve které působil. Potomkům zanechal mimo jiné spoustu ponaučení a rad, z nichž mnohé autorka v knize Velkopopovická legenda cituje, jako například: „Mluv pravdu, mysli a jednej v pravdě, nenechej se ničím na světě odvést od této zásady: Pravda vždy zvítězí!“ Nebo: „Jednej s každým člověkem podle toho, jaký je, a mysli při tom na to, že lidé nejsou takoví, jací by měli být, ale takoví, jací jsou.

Velkopopovická legenda je příběh plný lásky k poctivé práci, lidem a krajině, v níž se žije, tvoří, pracuje. Je to příběh životních plánů, ke kterým sice vede cesta dlážděná celoživotní snahou, potem a pílí, ale ta cesta má cíl…,“ shrnuje autorka Eva Kršňáková. Slavnostní křest knihy se uskutečnil tento víkend v rámci akce Pochodu krajinou barona Ringhoffera a křtění kůzlat pivovaru, symbolů velkopopovického pivovaru. Kniha Velkopopovická legenda je k dostání v prodejně suvenýrů v Návštěvnickém centru v pivovaru Velké Popovice a v e-shopu na www.eshop.kozel.cz

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist