Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Velkopopovická legenda - kniha o rodině Ringhofferů a proslulém pivovaru

29. duben 2018  České nápoje   komentáře (0)  2119 x

Kniha Velkopopovická legenda nabízí mimořádně intenzivní čtenářský zážitek. Vznikla s prvotním záměrem připomenout 200. výročí narození průmyslníka a představitele společenské elity národa Františka Ringhoffera II., zakladatele proslulého pivovaru ve Velkých Popovicích. Na jejích stránkách však najdete mnohem víc. Pozoruhodnou genezi úspěšného podniku, silný lidský příběh a řadu inspirativních, motivačních rad platných v minulosti stejně jako dnes.

Velkopopovická legenda - kniha o rodině Ringhofferů a proslulém pivovaruVelkopopovická legenda - kniha o rodině Ringhofferů a proslulém pivovaru

Autorka knihy Eva Kršňáková, vedoucí Návštěvnického centra pivovaru Velké Popovice, na základě dostupných pramenů pečlivě zmapovala historii rodiny Ringhofferů, která má kořeny až na rakousko-uherském pomezí. Začalo to jako pohádka – chudý kotlářský tovaryš Franz Ringhoffer se vypravil z Uher do Čech, aby se po letech jeho vnuk stal velkým průmyslníkem, povýšeným do stavu svobodných pánů s udělením dědičného šlechtického titulu baron.

František Ringhoffer II. (1817–1873), významný průmyslník, podnikatel, politik, starosta Smíchova a poslanec Českého zemského sněmu založil pražské smíchovské továrny a posléze inicioval vznik pivovaru v malé středočeské obci na jihovýchod od Prahy. Do dnešních dnů se z rozsáhlého komplexu Ringhofferových závodů zachoval pouze pivovar Velké Popovice. Je jediným výrobním závodem rodiny Ringhofferů, který nepřetržitě vyrábí svůj produkt od založení v roce 1874 až do současnosti.

Možná proto, že pocházel z chudých poměrů, pamatoval František Ringhoffer II. i při své neutuchající píli na poli podnikatelském také na své zaměstnance, rodinu a krajinu, ve které působil. Potomkům zanechal mimo jiné spoustu ponaučení a rad, z nichž mnohé autorka v knize Velkopopovická legenda cituje, jako například: „Mluv pravdu, mysli a jednej v pravdě, nenechej se ničím na světě odvést od této zásady: Pravda vždy zvítězí!“ Nebo: „Jednej s každým člověkem podle toho, jaký je, a mysli při tom na to, že lidé nejsou takoví, jací by měli být, ale takoví, jací jsou.

Velkopopovická legenda je příběh plný lásky k poctivé práci, lidem a krajině, v níž se žije, tvoří, pracuje. Je to příběh životních plánů, ke kterým sice vede cesta dlážděná celoživotní snahou, potem a pílí, ale ta cesta má cíl…,“ shrnuje autorka Eva Kršňáková. Slavnostní křest knihy se uskutečnil tento víkend v rámci akce Pochodu krajinou barona Ringhoffera a křtění kůzlat pivovaru, symbolů velkopopovického pivovaru. Kniha Velkopopovická legenda je k dostání v prodejně suvenýrů v Návštěvnickém centru v pivovaru Velké Popovice a v e-shopu na www.eshop.kozel.cz

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist