Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Výlet za legendou: Prohlídka Pivovaru Plzeňský Prazdroj

28. červen 2017  České nápoje   komentáře (0)  2068 x

Důvěrně se seznámit se světoznámou legendou, prožít několik hodin v její společnosti, navíc skryti před žhavým sluncem ve stínu a chládku pivovarských sklepů… Znáte příjemnější způsob, jak prožít horký letní den? Není divu, že prohlídka Pivovaru Plzeňský Prazdroj patří k oblíbeným turistickým cílům a letos ještě možná o něco lákavějším. Právě před 175 lety, v roce 1842 totiž spatřila světlo světa první várka piva Pilsner Urquell, jak jej známe dnes – řízný, lahodný, spodně kvašený ležák zlatavé barvy se sněhobílou pěnou. Ve své době šlo o naprosto revoluční druh piva – do té doby neznámý, který založil novou pivní kategorii, dnes nejrozšířenější na světě.

Výlet za legendou: Prohlídka Pivovaru Plzeňský PrazdrojVýlet za legendou: Prohlídka Pivovaru Plzeňský Prazdroj

Pivovar Plzeňský Prazdroj je nejen moderním pivovarem, patří zároveň mezi unikátní industriální památky evropského významu. Během prohlídky pivovaru projdete všemi klíčovými místy, včetně samotného srdce pivovaru –historické a současné varny nebo moderní stáčírny. Ve smyslové expozici můžete ochutnat suroviny, ze kterých se slavný ležák vyrábí. Panoramatické kino povypráví pozoruhodný příběh úspěchu piva Pilsner Urquell, expozice Lidé Pilsner Urquell přiblíží jeho nedílnou součást, zdejší zaměstnance.  A na závěr samozřejmě nesmí chybět ochutnávka piva! K vítanému osvěžení vás dovede labyrint ručně tesaných ležáckých sklepů, které se rozšiřovaly spolu s pivovarem a měří neuvěřitelných 9 kilometrů. Nachází se zde dubové spilečné kádě a ležácké sudy, z nichž starší 18 let ochutnají nefiltrované a nepasterizované pivo Pilsner Urquell.

Pokud vás během degustace piva napadne, jaké to asi je, postavit se na druhou stranu – tedy za pípu, stačí si včas zarezervovat a následně absolvovat Školu čepování piva Pilsner Urquell. Během tříhodinového zážitkového programu se pod vedením zkušeného pivovarského odborníka naučíte čepovat hladinku, čochtana, šnyt i mlíko a na památku si odnesete nejen intenzivní zážitky, ale také půllitr se svým jménem a certifikát o absolvování školy čepování. Skupiny přátel nebo kolegů mohou společně prožít unikátní teambuildingový program Cesta pivovarského tovaryše.

Více na www.prazdrojvisit.cz

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist