Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Weizen od Primátora přivezl z Barcelony zlato

12. duben 2019  České nápoje   komentáře (0)  1530 x

Svrchně kvašené pšeničné pivo PRIMÁTOR Weizen z produkce náchodského pivovaru úspěšně dobývá svět, když opětovně zabodoval hned v úvodu letošního roku. Z mezinárodní soutěže Barcelona Beer Challege ve Španělsku si za něj pivovar přivezl zlatou medaili.

Weizen od Primátora přivezl z Barcelony zlatoWeizen od Primátora přivezl z Barcelony zlato

„Soutěž byla bohatě zastoupena. Zúčastnilo se jí 218 pivovarů z dvaadvaceti zemí. Do 69 kategorií bylo přihlášeno celkem 1112 piv, která hodnotilo dvaapadesát porotců,“ prozradil sládek a ředitel pivovaru Petr Kaluža, který byl cenu ve Španělsku osobně převzít.

Soutěž v Barceloně, která se počátkem roku konala už počtvrté, má přispět k propagaci nejvyšších standardů kvality piva. Je součástí unikátního barcelonského pivního festivalu, který během jediného víkendu navštíví na 33 tisíc návštěvníků. Festival je protknutý jižanským temperamentem, návštěvník má místy pocit, že se ocitl na tribuně fotbalového stadionu.

„Ceněna jsou zejména chuťově bohatá řemeslná piva. Výsledky pak mohou být vodítkem pro spotřebitele při výběru z široké palety piv na trhu. Soutěž si rovněž dává za cíl přispět k šíření pivní kultury se zaměřením na rozmanitost piv, jejich druhů a zdůraznění kvality,“ dodal sládek Petr Kaluža.

Pšeničné pivo WEIZEN je nefiltrované, svrchně kvašené pivo s charakteristickou hustou pěnou, v jehož vůni i chuti lze objevit tóny banánu, hřebíčku či lehký náznak nektarinek.

O jeho kvalitě svědčí spousta ocenění z tuzemských i zahraničních degustačních soutěží. Svědčí o tom nejen nejnovější úspěch v Barceloně, ale například zisk prestižního titulu Nejlepší pivo na světě z World Beer Awards v Londýně v roce 2013.

WEIZEN má 4,8 % alkoholu, při jeho výrobě se užívá ten nejkvalitnější český chmel (odrůdy žatecký poloraný červeňák, sládek) a kombinace pšeničného a plzeňského sladu.

Zdroj: Primátor.cz

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

2 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist