Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Zavíračka hospod ve 20 hodin nic neřeší, říká Bernard

9. prosinec 2020  České nápoje   komentáře (0)  1031 x

Rodinný pivovar Bernard se ohrazuje proti usnesení Vlády ČR, které ukládá od středy 9. prosince zavírat restaurace v 20 hodin jako opatření proti šíření koronaviru.

Ilustrační fotoIlustrační foto

Jak si někdo může myslet, že uzavření restaurací ve 20 hodin pomůže, když všechno ostatní je otevřené? Je to zcela bezdůvodná diskriminace už tak těžce zkoušeného odvětví. Vláda udělala další zmatené a nekoncepční rozhodnutí, které vůbec nic nevyřeší, jen přinese další náklady. Nemluvě o dopadu na psychické síly podnikatelů i zaměstnanců v gastro oborech a navázaných odvětvích,“ vyjadřuje znepokojení nad usnesením vlády Stanislav Bernard, spolumajitel Rodinného pivovaru Bernard s tím, že dávat zhoršení epidemické situace za vinu restauracím je nesmysl, když po uvolnění restrikcí nejsou otevřené ještě ani týden.

Rodinný pivovar Bernard vnímá situaci svých odběratelů z řad restaurací a hospod. Po přechodu do 3. stupně PES je pro ně jedinou podporou od státu program antivirus, který pokrývá část ze mzdy. „To z celkových nákladů na provoz restaurací dělá asi čtvrtinu. Zbylých 75 % nákladů, což jsou zbývající části výplat, nájemné, energie, poplatky, auta, telefony, pojištění atd., nelze zaplatit z provozu možného jen do 20 hodin večer. Nejvyšší profit mají restaurace právě až večer,“ vysvětluje obchodní ředitel pivovaru Zdeněk Šípek, který je s provozovateli gastro podniků v denním kontaktu.

Ani po tři čtvrtě roce vláda nebyla schopna vytvořit přehledný smysluplný systém podpory drobných podnikatelů. Např. v sousedním Německu dostávají hostinští jasně stanovená procenta loňského obratu. Tady se v pravidlech nevyznají snad ani sami autoři,“ poznamenal Stanislav Bernard.

Podle Stanislava Bernarda je nutné na problematiku nahlížet v souvislostech. Na gastro provozy je navázaná řada dalších oborů, na než mají podobná unáhlená a nekoncepční rozhodnutí vlády rovněž negativní dopady.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist