Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Zážitkové centrum Pilsner Urquell

25. červenec 2022  České nápoje   komentáře (0)  528 x

Přímo na Václavském náměstí v Praze se v příštím roce otevře unikátní centrum Pilsner Urquell: The Original Beer Experience, kde lidé budou moci na vlastní kůži zažít příběh plzeňského piva. Jde o společný projekt Plzeňského Prazdroje z pivovarnické skupiny Asahi Europe & International (AEI) a společnosti The Original Experience Company, která je hlavním investorem a bude centrum provozovat. Celková investice převyšuje 400 milionů korun.

Do Prahy každoročně zavítá 8 milionů turistů a zážitkové centrum Pilsner Urquell by se mělo stát vyhledávaným cílem všech, kteří mají rádi pivo. Návštěvníci se v něm budou moci seznámit i s úspěšnou historií a současností piva, které založilo největší pivní kategorii, do níž patří 75 % současné celosvětové produkce. Unikátní interaktivní expozice světového formátu zaměstná zábavným způsobem všechny lidské smysly.

„Jsme nadšeni z toho, že se konečně podaří naplnit náš dlouholetý sen vytvořit v Praze reprezentativní prostory, ve kterých můžeme atraktivní a moderní formou vyprávět fascinující příběh piva Pilsner Urquell. Je to krásný dárek ke 180. výročí od uvaření první várky zlatého ležáku, které si připomeneme letos v říjnu,“ neskrývá radost generální ředitel společnosti Plzeňský Prazdroj Dragos Constantinescu.

Zážitkové centrum Pilsner Urquell v Praze vznikne v historické budově City Palais ve spodní části Václavského náměstí. Rozkládat se bude na třech podlažích o celkové ploše více než 3 000 m2, práci v něm najde zhruba 100 lidí. Celé první patro budovy bude zasvěcené příběhu plzeňského piva. Kromě něj projekt návštěvníkům nabídne také multifunkční pivní halu, školu čepování piva, prémiový degustační bar, restauraci a stylový obchod s originální kolekcí značky.

„Praha se stala významnou turistickou destinací. Jako velcí fanoušci piva Pilsner Urquell jsme se rozhodli tímto konceptem světu ukázat, na co jsou Češi právem hrdí. Věříme, že všichni, kteří k nám přijedou za zábavou, tuto světovou atrakci ocení,“ říká Ondřej Veselý ze společnosti The Original Experience Company.

Přípravou projektu byla pověřena renomovaná kalifornská společnost BRC Imagination Arts, která si za 40 let existence svými strhujícími realizacemi plnými originálních nápadů a kreativity získala již stovky milionů lidí po celém světě. Nejznámějšími jsou Absolut Home ve švédském Ahusu, Jameson Distilery Bow St. nebo Guinness Storehouse v Dublinu.

Velkolepé otevření zážitkového centra „Pilsner Urquell: The Original Beer Experience“ je naplánováno na začátek turistické sezóny na jaře roku 2023.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist