Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Zelený ležák z Litovle si letos vychutnáte i z 5l soudků

24. březen 2021  České nápoje   komentáře (0)  1195 x

Příchod jara a blížící se velikonoční svátky slaví i letos Pivovar Litovel svým zeleným speciálem Patrik. Navázal na loňský úspěšný nápad stočit jej do pětilitrových soudků, aby si lidé mohli toto čepované pivo vychutnat i doma. Navíc pivovarští nabízejí v okolí také rozvoz domů.

Zelený ležák z Litovle si letos vychutnáte i z 5l soudkůZelený ležák z Litovle si letos vychutnáte i z 5l soudků

„Do hospod si na čepované jen tak nezajdeme, přesto jsme se rozhodli, že nepřerušíme tradici a Patrika uvaříme i letos. A že ho opět stočíme do pětilitrových soudků, které jsme vyzkoušeli v loňském roce a lidé o ně měli velký zájem,“ říká Lumír Hyneček, ředitel Pivovaru Litovel.  Soudky budou k dispozici v pivovarské prodejně, ale také až do vyprodání zásob v maloobchodních a velkoobchodních sítích a prodejnách či v některých hospodách s prodejem přes okýnko. Pro restaurace, které mají jídlo se sebou, stočil pivovar Patrika i do patnáctilitrových a třicetilitrových sudů.

Pro Litovel a okolí navíc nabízí rozvoz až domů. „Patrika v soudku dovezeme lidem na objednání u nás v Litovli, městech Uničov, Šternberk, Mohelnice, Konice či Olomouc. Při objednávce nad 10 kusů pak v okruhu 30 kilometrů od nás,“ vysvětluje Lumír Hyneček. Podrobnosti najdou příznivci zeleného piva například na webu pivovaru.

V Litovli tento speciál poprvé uvařili v roce 2014, kdy si řekli, že chtějí přijít s alternativou k tehdejším zeleným pivům. Cílem bylo, aby byla novinka čistě přírodní. „Základem smaragdového piva Patrik je náš nefiltrovaný ležák, který jsme obohatili o pečlivě vybrané bylinky, jejichž poměr je u nás střeženým tajemstvím,“ popisuje sládek Pivovar Litovel Petr Kostelecký.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

4 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist