Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Zimní speciál Chodovar se začíná vařit

9. srpen 2019  České nápoje   komentáře (0)  1463 x

Až se zima sládka Chodovaru zeptá: „Cos dělal v létě,“ bude moci opět hrdě odpovědět: "Vařil jsem přece Zimní speciál… Vašeho Albiho! … a samozřejmě opět s čerstvým zeleným Žateckým chmelem!“

Zimní speciál Chodovar se začíná vařitZimní speciál Chodovar se začíná vařit

Konec léta se totiž tradičně v Rodinném pivovaru v Chodové Plané nese ve slavnostním duchu. Pivní sezóna zde vrcholí každoročně nejen slavnostmi piva, ale také vařením limitovaných edicí speciálních piv s označením Váš Albi, které jsou určeny pro předvánoční a vánoční trh.

Na středu 14. srpna zařadil pan Jan Plevka  - sládek Rodinného pivovaru Chodovar do výrobního programu slavnostní várku  13° světlého zimního speciálu.

Toto unikátní pivo se každoročně vaří s dávkou zeleného chmele, který je brzy ráno sklizen na chmelnici Polepských blat (místa známého z muzikálu Starci na chmelu) a v pravé poledne přidán do várky piva v Chodovaru.  Nebývá v Čechách zrovna obvyklé, že by se pivo chmelilo čerstvým chmelem. Také to není vůbec jednoduché – chmel se v době sklizně musí do několika hodin usušit, jinak by přišel vniveč.

Pokud však máte jako v Chodovaru odvážného a kreativního pana sládka a spolupracujete s chmelařem, který má také velké srdce a zapálení pro pivovarské řemeslo, můžete se pokusit takový čerstvě sklizený chmel rychle dopravit do pivovaru a přidat ho do právě vařeného piva ve varně. Není třeba příliš připomínat, že takovou šanci máte jen několik dnů v roce, právě na přelomu srpna a září, kdy chmel dozrává a sklízí se.

Dohled a patronát nad česáním chmele a jeho transportem do pivovaru v Chodové Plané bude mít tradičně přední chmelařský odborník, ing. Jiří Špringl a jeho dcera, Lenka Harantová ze společnosti Chmel Polepská blata, s.r.o.  Chmel bude slavnostně vhozen do várky 13° speciálu 14. srpna přesně ve 13 hod s úderem kostelních hodin.

13° Zimní speciál bude díky použití čerstvého hlávkového chmele „Žateckého červeňáku“ opět charakteristický svým výrazným aroma, typickým pro tento druh českého chmele.

Do prodeje se tento oblíbený světlý speciál dostane spolu s 12° Černým ležákem v průběhu měsíce října. Zimní speciál bude kromě 0,5l lahví stočen v limitovaném množství také v dárkovém balení, v 3l originálních lahvích.

Charakteristika:

Váš Albi Zimní speciál
Slavnostní světlý speciál připravený originálním způsobem chmelení m várky zeleným hlávkovým chmelem z nové sklizně. K jeho přípravě bylo použito výhradně českého aromatického chmele – Žateckého poloraného červeňáku. 
Tento noblesní ležák typu Märzen má plné sladové tělo harmonicky vybalancované příjemnou a velmi jemnou hořkostí  ŽPČ.

Ve vůni příjemné „zelené tóny„ připomínají bílá vína odrůdy Sauvignon. Sytá zlatá barva, velice jemná hořkost a říz dotváří chuťový zážitek z tohoto piva. Je vhodné např. jako aperitiv, nebo ke studeným předkrmům. Velmi dobře ladí k rybám s výraznější úpravou, nebo bílým masům se smetanovou omáčkou.

Složení:

  • Voda z vlastní artézské studny,
  • Plzeňský ječný slad
  • Čerstvý zelený aromatický chmel „Žatecký poloraný červeňák“.
  • Alkohol: 5,1 %

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist