Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Zimní speciál Chodovar se začíná vařit

9. srpen 2019  České nápoje   komentáře (0)  1796 x

Až se zima sládka Chodovaru zeptá: „Cos dělal v létě,“ bude moci opět hrdě odpovědět: "Vařil jsem přece Zimní speciál… Vašeho Albiho! … a samozřejmě opět s čerstvým zeleným Žateckým chmelem!“

Zimní speciál Chodovar se začíná vařitZimní speciál Chodovar se začíná vařit

Konec léta se totiž tradičně v Rodinném pivovaru v Chodové Plané nese ve slavnostním duchu. Pivní sezóna zde vrcholí každoročně nejen slavnostmi piva, ale také vařením limitovaných edicí speciálních piv s označením Váš Albi, které jsou určeny pro předvánoční a vánoční trh.

Na středu 14. srpna zařadil pan Jan Plevka  - sládek Rodinného pivovaru Chodovar do výrobního programu slavnostní várku  13° světlého zimního speciálu.

Toto unikátní pivo se každoročně vaří s dávkou zeleného chmele, který je brzy ráno sklizen na chmelnici Polepských blat (místa známého z muzikálu Starci na chmelu) a v pravé poledne přidán do várky piva v Chodovaru.  Nebývá v Čechách zrovna obvyklé, že by se pivo chmelilo čerstvým chmelem. Také to není vůbec jednoduché – chmel se v době sklizně musí do několika hodin usušit, jinak by přišel vniveč.

Pokud však máte jako v Chodovaru odvážného a kreativního pana sládka a spolupracujete s chmelařem, který má také velké srdce a zapálení pro pivovarské řemeslo, můžete se pokusit takový čerstvě sklizený chmel rychle dopravit do pivovaru a přidat ho do právě vařeného piva ve varně. Není třeba příliš připomínat, že takovou šanci máte jen několik dnů v roce, právě na přelomu srpna a září, kdy chmel dozrává a sklízí se.

Dohled a patronát nad česáním chmele a jeho transportem do pivovaru v Chodové Plané bude mít tradičně přední chmelařský odborník, ing. Jiří Špringl a jeho dcera, Lenka Harantová ze společnosti Chmel Polepská blata, s.r.o.  Chmel bude slavnostně vhozen do várky 13° speciálu 14. srpna přesně ve 13 hod s úderem kostelních hodin.

13° Zimní speciál bude díky použití čerstvého hlávkového chmele „Žateckého červeňáku“ opět charakteristický svým výrazným aroma, typickým pro tento druh českého chmele.

Do prodeje se tento oblíbený světlý speciál dostane spolu s 12° Černým ležákem v průběhu měsíce října. Zimní speciál bude kromě 0,5l lahví stočen v limitovaném množství také v dárkovém balení, v 3l originálních lahvích.

Charakteristika:

Váš Albi Zimní speciál
Slavnostní světlý speciál připravený originálním způsobem chmelení m várky zeleným hlávkovým chmelem z nové sklizně. K jeho přípravě bylo použito výhradně českého aromatického chmele – Žateckého poloraného červeňáku. 
Tento noblesní ležák typu Märzen má plné sladové tělo harmonicky vybalancované příjemnou a velmi jemnou hořkostí  ŽPČ.

Ve vůni příjemné „zelené tóny„ připomínají bílá vína odrůdy Sauvignon. Sytá zlatá barva, velice jemná hořkost a říz dotváří chuťový zážitek z tohoto piva. Je vhodné např. jako aperitiv, nebo ke studeným předkrmům. Velmi dobře ladí k rybám s výraznější úpravou, nebo bílým masům se smetanovou omáčkou.

Složení:

  • Voda z vlastní artézské studny,
  • Plzeňský ječný slad
  • Čerstvý zelený aromatický chmel „Žatecký poloraný červeňák“.
  • Alkohol: 5,1 %

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist