Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Zlato pro Samson na European Beer Challenge

17. květen 2022  České nápoje   komentáře (0)  722 x

Pivovar Samson získal další ocenění v degustační soutěži. Tentokrát uspěl se svým klasickým ležákem Samson na prestižním mezinárodním klání European Beer Challenge, které se koná v Londýně. Odborná porota zde hodnotila tisíce pivních vzorků z 39 zemí světa.

Zlato pro Samson na European Beer ChallengeZlato pro Samson na European Beer Challenge

Ležák Samson je nosným pivem Pivovaru Samson. Mok vařený v nejstarším českobudějovickém pivovaru má zlatavou barvu, disponuje lehce sladovou chutí a vyváženou hořkostí typickou pro jihočeská piva. K výrobě je využívána voda z vlastní 274 metrů hluboké artézské studny, žatecký chmel a slad z jižních Čech.

„Soutěže European Beer Challenge jsme se zúčastnili poprvé a máme nesmírnou radost, že hned se ziskem zlaté medaile pro naše pivo! Jak ukazují výsledky, náš český ležák patří mezi celosvětová špičková piva, za což vděčíme všem zaměstnancům pivovaru, kteří se každý den zasazují o udržování kvality našich piv,“ říká generální ředitel Pivovaru Samson Daniel Dřevikovský.

Slepá degustace soutěže probíhala 25. dubna v britské metropoli Londýn. Všechna piva v soutěži European Beer Challenge hodnotili přední evropští nákupčí piva, kteří jsou klíčovými osobami s rozhodovací pravomocí u největších dovozců a prodejců piva. Porota bodovala vzhled piva, chuťový profil, vůni a strukturu.

Za klíčová kritéria byla považována kvalita piva a splnění definice kategorie. Body udělené jednotlivým pivům byly po degustaci sečteny a piva s nejvyšším počtem bodů v každé kategorii byla oceněna medailemi European Beer Challenge jako uznání jejich výjimečnosti.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

4 hvězdiček / Hodnoceno: 4x


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist