Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Dilmah - Czech Teatenders Cup 2016

13. červen 2016  České nápoje   komentáře (0)  1017 x

V příjemném prostředí Střední školy hotelové a služeb v Kroměříži se konal již 17. ročník Kroměřížské koktejlové soutěže. Tradiční barmanské a baristické soutěžení bylo obohaceno prvním kláním mladých teatenderů pod záštitou CBA a její odborné sekce Czech Teatenders.

VítězovéVítězové

Druhá "čajová soutěž" z celoročního seriálu juniorských teatender soutěží se velmi povedla. Všech 8 soutěžících bylo pečlivě připraveno a předvedlo uspokojivé výkony. Vyhrát však nemohl každý! Přísná komise ve složení osobností z čajového a barmanského světa - Ivo Moravec (jednatel společnosti Espresso s.r.o. -čaje Dilmah), Aleš Svojanovský (prezident CBA) a Karel Veverka (čajový specialista sekce Czech Teatenders) nenechala na soutěžících nit suchou. Nepolévala je ochutnávaným čajem ale zasypávala řadou otázek z čajové a obecně gastronomické tématiky.

Dvacetiminutový soutěžní čas zahrnoval přípravu klasického čaje a volného nealkoholického nápoje, postaveného na portfoliu čajů partnera soutěže, společnosti Dilmah. Při klasické přípravě čaje se hodnotila technika a jakost. Každý soutěžící si v přípravném desetiminutovém čase -již za čajovým barem -vylosoval polozelený (částečně oxidovaný) čaj, čili oolong, který musel poznat a pak popsat, správně připravit a bezchybně servírovat. Volné nápoje, tj. čajové drinky podle vlastních receptur, soutěžící zvládly bravurně. Kreativní nápoje postavené na povinných (30 % objemových čaje Dilmah), povolených (sirupy MONIN) a volných ingrediencích byly opravdu povedené. Soutěžící použili řadu netradičních surovin, zajímavých prezentačních postupů a do každého drinku vložili svůj um i kus svého
juniorského srdce.

Čaj byl připravován z pramenité vody Aquila, jež byla i neutralizačním prostředkem pro chuťové buňky komisařů a zajistila pitný režim.

Cílem čajových soutěží je podpořit a vystavět zázemí zcela nové odbornosti a profesionality na poli gastronomické a tím je specialista na čaj – TEATENDER. Všem zúčastněným patří dík a vítězům veliká gratulace za invenci, jež je posunula na první příčky. A jak vše dopadlo? První místo obsadila Kateřina Vymazalová ze SOŠ a SOU Polička, druhé místo Adéla Mondeková z HŠVP Jeseník a třetí místo Petr Špák z SSŠG Svídnická Praha.

Děkujeme pořadateli, jež pro soutěž vytvořil bezvadné podmínky a zveme na osmnáctý ročník roku 2017. Bude ještě zábavnější a zajímavější. Tak jak se postupně lepší znalostní a jiná vybavenost soutěžícího dorostu. Nemenší dík patří divákům, jež fandili a tleskali nejlepším
výkonům.

Za Českou barmanskou asociaci Ing. Zdeněk Nepustil – zástupce vedoucího sekce Czech Teatenders.

Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist