Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Z jakých léčivých bylinek si uvařit čaj?

7. prosinec 2020  České nápoje   komentáře (0)  973 x

Příběh člověka a léčivých bylin se odvíjí už tisíce let a ani v dnešní době moderního lékařství neztrácejí tyto dary přírody na vážnosti. Zatímco první zkušenosti lidstva s účinky rostlin přicházely díky sériím šťastných náhod a fatálních omylů, dnes umíme s vědeckou přesností vysvětlit, která látka konkrétní bylinky tělu pomáhá a proč. Ozdravný čaj si přitom můžeme připravit i z běžných rostlinek, které kolem sebe ani nevnímáme. Které z nich stojí za to si z čajového hrnku vychutnat?

Z jakých léčivých bylinek si uvařit čaj?Z jakých léčivých bylinek si uvařit čaj?

Aniž by v dávné minulosti lidé tušili, že byliny v sobě obsahují minerální látky, vitaminy či třísloviny, věděli, že jim zdánlivě obyčejné rostlinky dokážou pomoci proti nemocem a neduhům. A jelikož si neuměli tyto zázračné schopnosti léčivek vysvětlit, považovali je za magický nástroj, který patří do rukou šamanů.

Dnes mají bylinky své čestné místo nejen u léčitelů, ale i v moderní medicíně. Hluboké znalosti o nich mají také lékárníci, kteří umí s bylinkami přesně poradit. Některé léčivky by se totiž neměly v žádném případě užívat při určitých chronických potížích nebo kombinovat s konkrétními léky. Byliny jsou zkrátka mocné a je potřeba umět s nimi správně zacházet.

Jedním z darů naší české přírody, který smíme užívat takřka bez omezení, a navíc roste na každé mezi, je blahodárný šípek. Tento červený symbol babího léta obsahuje neuvěřitelné množství vitaminu C, a to dokonce znatelně víc než proslulý kyselý citron. Zatímco běžné citrony obsahují ve 100 gramech zhruba 80 mg vitamínu C, u šípku jde rovnou o 500 mg. Efektivně tak povzbuzuje imunitu a celkové zdraví organismu, umí tělo podpořit v případě nachlazení a kašle, a navíc prospívá trávení. Šípkový čaj si lze připravit vlastnoručně z nasbíraných plodů, nebo zvolit pohodlnější cestu a připravovat si pravidelně již zpracovaný bylinný čaj Šípek od TEEKANNE.

Cenná přírodní pomoc nemusí růst jen na loukách na stráních, ale může se pnout i přímo na zahradě, u plotů a zídek. Proti kašli a zánětům sliznic totiž významně pomáhá i naše běžná ostružina! Kromě sladkých plodů tak stojí za to zaměřit se i na její listy, které obsahují třísloviny, organické kyseliny a flavonoidy, včetně menšího množství vitaminu C, a proto se suší na přípravu bylinkového čaje.

Pozadu nezůstávají dokonce ani okrasné rostlinky – vděčnou bylinkou je také nádherně kvetoucí měsíček lékařský, který o sobě již názvem mnoho napovídá. Je nejen nebesky krásný, ale i mocný. Žluté květy se sbírají, aby pomohly při gynekologických potížích, problémech s játry nebo s žaludkem. Měsíček ale umí vnést klid i do bolavého krku, působí proti virovým onemocněním a také má detoxikační účinky.

Všechny zmíněné bylinky se k sobě chutí i účinky dobře hodí, a proto je můžete pospolu nalézt v čaji TEEKANNE Imunita. Ta obsahuje výše zmíněný měsíček, ostružinové listy a také voňavou mátu, která čaji dodává příjemnou svěží chuť a současně patří mezi celosvětově nejoblíbenější bylinky.

„Během náročných podzimních a zimních měsíců, kdy je tělo vystaveno nejen chladu, ale i různým infekcím, je dobré popíjet čaj celodenně. Vnitřní orgány mají rády teplo a jsou poté schopny v harmonickém prostředí lépe fungovat. Tělo se lépe prokrvuje, koluje v něm energie a tím je i lépe chráněné před napadením zvenku. A v případě bylinných čajů je tělo posíleno ještě o účinky daných bylin,“ říká Kateřina Staníková, marketingová manažerka společnosti TEEKANNE.

Ať už chcete své tělo podpořit v léčbě nemoci, nebo se chcete jen udržet v pevném zdraví, vždy bude existovat bylinka, která vám v tom pomůže. Stačí si pečlivě vybrat tu pravou, poradit se o jejích účincích s odborníkem, nebo si pořídit vhodnou čajovou směs, jako jsou například ty od TEEKANNE.

Objevte i další chutě čajů TEEKANNE nebo vyzkoušejte čajové recepty. Pro více informací a tipů navštivte www.teekanne.cz.

Čaje TEEKANNE Šípek a TEEKANNE Imunita jsou k dostání za cenu 41,30.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist