Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Cidery od F.H. Prager i v nealko provedení

19. červenec 2022  České nápoje   komentáře (0)  1373 x

Dva roky poté, co značka F.H. Prager přešla do inkubátoru nápojářské společnosti Kofola, dochází k celkovému rebrandingu, přenastavení prodejní a rozvojové strategie a k rozšíření portfolia o nealkoholický cider. Ten si už dokázal získat evropskou ciderovou komunitu, která mu udělila bronz na mezinárodní soutěži International Cider Challenge.

F.H. Prager byl novátorský a originální projekt, jeden z prvních, který představil řemeslný cider Česku. Naše vize rozšiřuje jeho původní směřování, ale staví na stejných základech a filozofii,” vysvětluje rozhodnutí pokračovat v tradici zavedené značky Alexandros Samaras, který spolu s Petrem Musilou tvoří jádro nového ciderového týmu. „Zachování řemeslnosti pro nás bylo zcela zásadní. Ladit výrobní procesy i složení, ale také hrát si s brandingem jsme mohli právě i díky tomu, že cidery rozvíjíme v inkubátoru Kofoly. Prostředí silné nápojářské společnosti nám poskytlo finanční, technologické a distribuční zázemí,” doplňuje.

Daniel Buryš, generální ředitel společnosti Kofola ČeskoSlovensko, k tomu dodává: „Cidery F.H. Prager jsou první vlaštovkou našeho inkubátoru. Nechtěli jsme malou řemeslnou značku zatěžovat procesy větší firmy. Chtěli jsme zachovat startupového ducha a svobodné řízení. Zároveň se ale snažíme přispět k tomu, aby se na trhu začala formovat kategorie poctivých řemeslných ciderů, která kvalitou a složením předčí průmyslově vyráběné cidery a dožene je v distribuci a dostupnosti.

Poslední dva roky tým pracoval nejen na nové vizuální identitě, ale i na nových recepturách, které nápojům zajistí stabilní kvalitu. V alkoholické řadě F.H. Prager nyní nabízí tři cidery – polosuchý Cider 11, silnější a sušší Cider 13 a nakonec ovocnou příchuť Višeň. Jako první v České republice do své nabídky zařadil také nealkoholickou variantu vyráběnou ze zkvašené jablečné šťávy, která je k dostání v příchutích Nealko Originál, Nealko Zázvor a Nealko Černý bez.

Naše nealko novinka si krátce po uvedení na trh získala srdce evropské odborné veřejnosti ciderařů. Na mezinárodní soutěži International Cider Challenge jsme získali bronz v kategorii nízkoalkoholických a nealko ciderů. Stejně tak uspěla naše Třináctka, která si odvezla třetí místo v kategorii tradičních ciderů,“ vyjmenovává úspěchy značky Petr Musila.

Veškeré nápoje F.H. Prager jsou dostupné v plechu a ve vratných skleněných třetinkách, které se vymývají v závodech Kofoly a znovu se vracejí do oběhu, čímž se výrazně šetří množství použité suroviny na výrobu lahví a snižuje uhlíková stopa nápoje.

Celé portfolio ciderů F.H. Prager je nově dostupné v e-shopu www.fhprager.cz, dále pak v online supermarketech Kosik.cz, Rohlik.cz nebo Alza.cz. Ve velkém se dají cidery F.H. Prager zakoupit v prodejnách Makro. V létě se značka objeví také na festivalech a povědomí o ní zvýší i letní série videospotů nazvaná F.H.P. Moments, která představí produkty jako osvěžující tečku za silným letním zážitkem.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

1.5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist