Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Slavnost Cideru již tento víkend

7. červen 2022  České nápoje   komentáře (0)  1284 x

Největší slavnost cideru se koná již tento víkend v Praze! Zkvašený jablečný nápoj, který si získal oblibu mezi konzumenty všech věkových kategorií, znovu dobývá Prahu. Cider a hlavně ten řemeslný se bude nadcházející víkend oslavovat a hlavně koštovat na už 5. ročníku Slavnosti Cideru.

Slavnost Cideru již tento víkendSlavnost Cideru již tento víkend

Až sto druhů cideru všeho druhu od téměř padesátky výrobců nejen z Čech budete moci ochutnat v sobotu 11.6. a neděli 12.6. v Pražské tržnici v Holešovicích. Při této příležitosti bude představený i nově vzniklý Svaz Malých Výrobců Cideru, jehož účelem spolku je sdružovat malé výrobce řemeslného cideru a perry v České republice. K tomu nemůže chybět také dobré jídlo, DJs a zábavný doprovodný program pro celu rodinu. Hned vedle se v sobotu uskuteční také MINT Market, oblíbený trh s autorským designem a módou od nezávislých lokálních tvůrců.

Kvalitu českých výrobců řemeslného cideru potvrzuje nejen oblíbenost tohoto nápoje mezi domácími konzumenty, ale také řada ocenění, která naši cidraři získávají po celém světě. Čeští řemeslní výrobci pravidelně dováží ocenění nejen ze světa, ale i z Čech. Na posledním World Cider SEAL 2022 v Českých Budějovicích získali ocenění Cidérka Brno, Sígr z Jablka od pivovaru Volt, Cider Talk od Cider Sektu.

Pokud znáte jen cidery od komerčních značek, plné umělých barviv, cukru a éček, budete příjemně překvapeni. Výroba poctivého cideru má totiž v Čechách letitou tradici. Myšlenka uspořádat akci, jenž by sdružovala a podporovala výrobce, kteří dělají cider s láskou a nasazením, ale často se s ním nedostanou za hranice svého regionu, vznikla před více než osmi lety a od té doby navštívily největší cider festival v ČR desítky tisíc fanoušků zkvašených jablek. Protože, jak říká pan inženýr Evžen Uher z Bílých Karpat: "Víte, jaký cider je nejlepší? Ten prodaný.

Program:

Slavnost Cideru + Mint Market Pražská tržnice Holešovice, Praha, 170 00

sobota 11.6.2022 - Slavnost Cideru + Mint Market

neděle 12.6.2022 - Slavnost Cideru

Více informací na: www.slavnostcideru.cz

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

2.5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist