Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Energy drinky pijí Češi svátečně, nejlepší je Red bull, nejdražší reklamu má BIG SHOCK

14. prosinec 2016  České nápoje   komentáře (0)  1610 x

Energetické nápoje pije většina Čechů pouze výjimečně. O něco populárnější jsou u mužů a mladších respondentů. Nejčastěji pak ti, kteří energy drinky pijí, sáhnou po značkách Red Bull a BIG SHOCK!, za nejlepší považují Red Bull. Vyplývá to z výzkumu Nielsen Admosphere realizovaném na vzorku pěti set respondentů z internetové populace starší 15 let.

Big ShockBig Shock

V žebříčku ceníkových hodnot umístěné reklamy je Red Bull na druhém místě. Inzerci v nejvyšší hodnotě umístila v období leden-říjen 2016 značka BIG SHOCK!, jak ukazuje monitoring reklamy Ad Intel.

Energetické nápoje konzumují Češi spíše zřídka: každý den nebo alespoň několikrát týdně je pije pouze 7 % lidí, mnohem obvyklejší variantou je jejich pití jednou za měsíc nebo méně často – k této možnosti se hlásí 28 % dotázaných. Polovina Čechů však energy drinky nepije vůbec. Více než ženy konzumují tyto nápoje muži a z věkových skupin nejvíce nejmladší respondenti ve věku 15-24 let.

jak casto ED

Ti, kteří alespoň někdy pijí energy drinky, nejčastěji sáhnou po značkách Red Bull a BIG SHOCK! (u obou je to více než čtvrtina dotázaných). 18 % lidí pije nejvíce Semtex.

Otázka, jaké energy drinky dotázaní nejčastěji pijí, úzce souvisí také s tím, kterou značku považují za nejlepší. Na prvním místě je v tomto žebříčku Red Bull, který je zároveň značkou, u níž se počet těch, kteří jej mají nejraději (44 %), výrazně liší od počtu těch, kteří ho pijí nejčastěji (28 %). V oblíbenosti je na druhém místě BIG SHOCK!, který preferuje čtvrtina dotázaných, třetí místo patří Semtexu (17 %).

nejlepsi ED

Co se týče využitého reklamního prostoru v období leden-říjen 2016, vede podle dat monitoringu reklamy Nielsen Admosphere zatím BIG SHOCK! s reklamou v hodnotě 34,8 milionů korun. To u této značky představuje 43% nárůst oproti stejnému období v loňském roce. Red Bull od začátku roku umístil inzerci v hodnotě 30,2 milionů korun, což u něj představuje 14% pokles oproti lednu-říjnu 2015. Reklamní prostor využitý značkou Semtex měl v období leden-říjen 2016 hodnotu 18,7 milionů korun, TIGER pak využil prostor v hodnotě 13,8 milionů korun a Hell měl inzerci v hodnotě 10,4 milionů korun.

ED Ad intel

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Kde se diskutuje?

5.8.2018 15:20
Chody: Permanent Beer Fest

26.2.2018 15:30
Chody: Zlatý Bažant Nealko už se nebude vařit

24.12.2017 09:27
Cibulka: Bohemia Sekt

17.12.2017 08:28
Schovánková: Bohemia Sekt

27.11.2017 10:27
Cibulka: Bohemia Sekt

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist