Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Na Bosch Fresh festivalu si přijdou na své i milovníci kávy

15. květen 2017  České nápoje   komentáře (0)  1241 x

Největší gurmánský festival letos zavítá do čtyř měst, Českých Budějovic, Plzně, Liberce a Pardubic a opět potěší všechny milovníky kávy. Na Coffee stage by Siemens se opět doví vše, co o kávě ještě nevěděli a ochutnají to nejlepší, co současný trh s kávou nabízí.

Na Bosch Fresh festivalu si přijdou na své i milovníci kávyNa Bosch Fresh festivalu si přijdou na své i milovníci kávy

Již v loňském roce měli návštěvníci festivalu možnost proniknout do tajů přípravy kávy pod vedením ambasadora Roberta Trevisana a vzhledem k oblíbenosti tohoto pódia, budou mít tuto příležitost i v rámci letošního ročníku.

Roberto, hlavní hvězda programu coffee stage, je v oboru kávy odborník na slovo vzatý. Zakladatel Mistrovství baristů ČR a lektor Školy kávy, bude v rámci festivalu, se svými hosty, přednášet o tématech spojených s kávou:

  • Káva na talíři - unikátní zážitkové show snoubení jídla s kávou, kterou Škola kávy prezentuje ve spolupráci s profesionálními kuchaři
  • Povídání o kávě - přednáška autora stejnojmenné knihy, prof.Jozefa Augustína
  • Káva za hranicemi
    • Nebiyu Temgesen - Etiopan žijící v ČR, jehož rodina provozuje pražírnu kávy v Addis Adeba.
    • Vu Van Tuan - Vietnamec žijící v ČR, spolumajitel kávovníkových plantáží, které jako první a zatím jediné ve Vietnamu zpracovávají kávu na roštech
  • Káva ve fotografii - výklad Libora Plocka, profesionálního fotografa a milovníka Ugandy odkud dováží kávu a čokoládu. Osvěta projektu Gorilla Coffee
  • přednáška a workshop Aleše Kolovrata, distributora kávy, odborníka a komisaře na soutěžích mistrovství baristů ČR a na Slovensku

„Kávové pódium a jeho program s mými hosty se ponese v duchu motta: 'Chceš-li postavit loď, nauč lidi milovat moře', jak nese citát A. de Saint-Exuperyho", uvádí Roberto Trevisan. „Na účastníky festivalu se velmi těším a budu rád, když při společném setkání probereme a rozmotáme dilema, zda kávu pít či nepít,“ dodává.

Na Coffee stage by Siemens se, ale kromě jiného, představí také pražírny festivalových měst (České Budějovice, Plzeň, Liberec a Pardubice), které předvedou svoje umění v rámci zajímavých přednášek a show. Kávoví nadšenci navíc uvidí ukázky pražení kávy, budou moct kávu přímo na pódiu degustovat nebo si vyzkouší její přípravu v rámci workshopů.

Jak již název stage napovídá, letos se do projektu, jako hlavní partner, nově zapojila značka Siemens, která je předním výrobcem a distributorem kvalitních kávovarů pro domácnost.

Zdroj: Web festivalu

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist