Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Na Bosch Fresh festivalu si přijdou na své i milovníci kávy

15. květen 2017  České nápoje   komentáře (0)  1615 x

Největší gurmánský festival letos zavítá do čtyř měst, Českých Budějovic, Plzně, Liberce a Pardubic a opět potěší všechny milovníky kávy. Na Coffee stage by Siemens se opět doví vše, co o kávě ještě nevěděli a ochutnají to nejlepší, co současný trh s kávou nabízí.

Na Bosch Fresh festivalu si přijdou na své i milovníci kávyNa Bosch Fresh festivalu si přijdou na své i milovníci kávy

Již v loňském roce měli návštěvníci festivalu možnost proniknout do tajů přípravy kávy pod vedením ambasadora Roberta Trevisana a vzhledem k oblíbenosti tohoto pódia, budou mít tuto příležitost i v rámci letošního ročníku.

Roberto, hlavní hvězda programu coffee stage, je v oboru kávy odborník na slovo vzatý. Zakladatel Mistrovství baristů ČR a lektor Školy kávy, bude v rámci festivalu, se svými hosty, přednášet o tématech spojených s kávou:

  • Káva na talíři - unikátní zážitkové show snoubení jídla s kávou, kterou Škola kávy prezentuje ve spolupráci s profesionálními kuchaři
  • Povídání o kávě - přednáška autora stejnojmenné knihy, prof.Jozefa Augustína
  • Káva za hranicemi
    • Nebiyu Temgesen - Etiopan žijící v ČR, jehož rodina provozuje pražírnu kávy v Addis Adeba.
    • Vu Van Tuan - Vietnamec žijící v ČR, spolumajitel kávovníkových plantáží, které jako první a zatím jediné ve Vietnamu zpracovávají kávu na roštech
  • Káva ve fotografii - výklad Libora Plocka, profesionálního fotografa a milovníka Ugandy odkud dováží kávu a čokoládu. Osvěta projektu Gorilla Coffee
  • přednáška a workshop Aleše Kolovrata, distributora kávy, odborníka a komisaře na soutěžích mistrovství baristů ČR a na Slovensku

„Kávové pódium a jeho program s mými hosty se ponese v duchu motta: 'Chceš-li postavit loď, nauč lidi milovat moře', jak nese citát A. de Saint-Exuperyho", uvádí Roberto Trevisan. „Na účastníky festivalu se velmi těším a budu rád, když při společném setkání probereme a rozmotáme dilema, zda kávu pít či nepít,“ dodává.

Na Coffee stage by Siemens se, ale kromě jiného, představí také pražírny festivalových měst (České Budějovice, Plzeň, Liberec a Pardubice), které předvedou svoje umění v rámci zajímavých přednášek a show. Kávoví nadšenci navíc uvidí ukázky pražení kávy, budou moct kávu přímo na pódiu degustovat nebo si vyzkouší její přípravu v rámci workshopů.

Jak již název stage napovídá, letos se do projektu, jako hlavní partner, nově zapojila značka Siemens, která je předním výrobcem a distributorem kvalitních kávovarů pro domácnost.

Zdroj: Web festivalu

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist