Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Společnosti Nestlé a Starbucks uzavřely smlouvu o globální licenci

31. srpen 2018  České nápoje   komentáře (0)  778 x

Firmy Nestlé a Starbucks Corporation dnes oznámily, že uzavřely smlouvu, která zaručí společnosti Nestlé časově neomezená práva na prodej baleného spotřebního zboží a potravinových produktů značky Starbucks na celém světě, kromě obchodů společnosti.

Společnosti Nestlé a Starbucks uzavřely smlouvu o globální licenciSpolečnosti Nestlé a Starbucks uzavřely smlouvu o globální licenci

V rámci aliance budou obě firmy úzce spolupracovat na stávající řadě pražené a mleté kávy značky Starbucks, zrnkové kávy, stejně jako instantní a porcované. Budou využívat zkušenosti a schopnosti obou firem, aby vytvářely inovace s cílem rozšíření nabídky produktů pro milovníky kávy na celém světě.

„Naše partnerství je důkazem našeho rozrůstajícího se programu v praxi a přinese společnosti Nestlé jedinečnou pozici v oblasti kávy s celou řadou moderních produktů. S tituly Starbucks, Nescafé a Nespresso spojíme nejžádanější kultovní značky kávy na světě,“ řekl Mark Schneider, generální ředitel společnosti Nestlé. „Vynikající spolupráce obou týmů vyústila v rychlé dokončení této smlouvy, která nám otevře cestu k dalším možnostem rozvoje,“ dodal.

Smlouva významně posílí nabídku kávy společnosti Nestlé v Severní Americe v oblasti špičkové pražené, mleté a porcované kávy. Otevře značce Starbuck rovněž cestu do prodejen potravin a stravovacích zařízení díky globálnímu dosahu značky Nestlé.

„Tato světová aliance v oblasti kávy se společností Nestlé představuje významný mezník v rozvoji Starbucks,“ řekl Kevin Johnson, prezident a generální ředitel společnosti Starbucks. „Spojení předního světového prodejce kávy, největšího světového prodejce potravin a nápojů s největší a nejrychleji se rozrůstající základnou domácích automatických kávovarů a kávovarů se systémem single-serve, nám pomůže prosadit značku Starbucks na celém světě a zároveň můžeme dlouhodobě vytvářet hodnoty pro naše akcionáře.“

Zhruba 500 zaměstnanců společnosti Starbucks ve Spojených státech amerických a Evropě se stane součástí společnosti Nestlé, převážně v Seattlu a Londýně. Mezinárodní expanzi podnikání bude řídit světová centrála společnosti Nestlé ve švýcarském Vevey.

Smlouva zahrnuje balené kávy a čaje společnosti Starbucks, jako například Starbucks®, Seattle’s Best Coffee®, TeavanaTM/MC, Starbucks VIA® Instant, Torrefazione Italia® coffee a kávové kapsle K-Cup® značky Starbucks. Nezahrnuje přímo připravované nápoje a prodej jakýchkoli produktů v rámci obchodů Starbucks®.

Výhledová prohlášení

Určitá prohlášení obsažená v této zprávě jsou „výhledová prohlášení“ ve smyslu příslušných zákonů a předpisů o cenných papírech. Tato prohlášení jsou v textu obecně uváděna výrazy jako například „očekávat“, „čekat“, „věřit“, „mohl by“, „odhadovat“, „cítit“, „předpovídat“, „hodlat“, „smět“, „plánovat“, „potenciální“, „projektovat“, „měl by“. „bude“, „by“, a podobnými výrazy, které by měly výhledová prohlášení identifikovat, ačkoli ne všechna výhledová prohlášení tyto výrazy obsahují. Tato prohlášení jsou založena na informacích, které má společnost Starbucks k dispozici k datu vydání této zprávy a skutečné výsledky nebo výkony společnosti Starbucks se mohou od údajů uváděných v této zprávě zcela lišit v důsledku rizik a nejasností souvisejících s podnikáním. Tato rizika a nejasnosti zahrnují mimo jiné kolísání ekonomiky a měn v USA a v mezinárodním měřítku, naši schopnost si zachovat, rozvíjet a posilovat naše značky, potenciální negativní vlivy v důsledku problémů způsobených onemocněními souvisejícími s nápoji nebo potravinami, nedovolené zásahy, falšování, kontaminaci nebo nesprávné označování, potenciální negativní důsledky závažného narušení našich informačních technologických systémů, závažné selhání těchto systémů, náklady související s úspěšnou realizací iniciativ a plánů společnosti, přijetí produktů našimi zákazníky, dopady konkurence, stejně jako všeobecné ekonomické a průmyslové faktory, jako jsou například ceny a dostupnost kávy, mléčných produktů a dalších surovin, úspěšná realizace vnitřních výkonů a plánů na expanzi, kolísání ekonomiky a měn v USA a dalších zemích, dopady konkurence, důsledky soudních sporů, a další rizika, která jsou podrobně popsána v hlášeních, které společnost předkládá americké Komisi pro cenné papíry, jako například v části „Rizikové faktory“ výroční zprávy na formuláři 10-K za fiskální rok končící 1. října 2017. Společnost nemá žádnou povinnost aktualizovat tato výhledová prohlášení.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist