Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Altfernet získal medaili v San Franciscu

25. květen 2021  České nápoje   komentáře (0)  1023 x

Ani pandemie nezabránila konání prestižní soutěže San Francisco World Spirits Competition. Český bylinný likér Altfernet, distribuovaný v České republice společností Premier Wines & Spirits, získal na této světové soutěži destilátů vysoce ceněnou bronzovou medaili, a může se tak těšit celosvětovému uznání.

Altfernet získal medaili v San FranciscuAltfernet získal medaili v San Franciscu

Přestože poslední rok probíhají téměř veškeré aktivity za zcela specifických (pandemických) podmínek, i letos se konala významná zaoceánská soutěž, ve které se hodnotí tisíce destilátů z celého světa. Český Altfernet se nově zařadil mezi oceněné, jimž se podařilo oslovit porotu soutěže a umístit se na stupních vítězů. Pro soutěž je klíčová profesionalita a nestrannost, každý posuzovaný nápoj je hodnocen nezaujatými porotci a testování probíhá naslepo – porotce tedy neví, jaký nápoj si právě vychutnává a hodnotí, nemůže se nechat ovlivnit oblíbenou značkou, cenou produktu ani například vzhledem lahve. Na preference porotců tak nemůže působit nic jiného než samotná chuť právě degustovaného spiritu.

Unikátní fernet Altfernet si své místo v San Francisco World Spirits Competition právem zasloužil. Jedná se o ručně vyráběný produkt zámecké palírny v Blatné a za jeho zrodem stojí přímo sám mistr fernet a destilatér Václav Šitner. Jako u každého fernetu je i u Altfernetu hlavní složkou více druhů bylinek. Konkrétně se jedná o 18 různých bylin z celého světa, které díky času a péči věnované jim samotným mistrem destilatérem mohou zaručit ryze přírodní chuť lahodného fernetu. Kromě bylin je v nápoji obsažen také kvalitní velejemný líh, cukr, karamel a samozřejmě voda. Vše se po macerování bylin ve velejemném lihu smíchá v tancích a nechává zrát po dobu dvou až tří měsíců, díky čemuž dojde k ucelení chuti a rodí se typický hořce vyvážený fernet se 40 % alkoholu, což je ideální pro chuť a vůni pravého fernetu.

S přicházejícím létem oceníte tento alkohol zejména v podobě drinku Fernando, kdy jej skvěle doplňuje kola a svěžest tomuto mixu dodává plátek citronu. Pokud máte náladu na experimentálnější koktejl, nezradí vás Mule spočívající v kombinaci Altfernetu se zázvorovým pivem a šťávou z limety, či klasický Bavorák s tonikem.

Oceněný Altfernet seženete na webových stránkách společnosti Premier Wines & Spirits www.1er.cz.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist