Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Anýzovka z Prostějova přinesla pomoc vozíčkářům

25. duben 2018  České nápoje   komentáře (0)  871 x

V rámci charitativní dražby konané na Plese pro Fenix se za 6 000 korun vydražila láhev unikátní patnáctileté Prostějovské anýzovky. Finance z prodeje lahve poslouží na nákup zařízení pro ParaCENTRUM Fenix, které se zaměřuje na pomoc vozíčkářům.

Anýzovka z Prostějova přinesla pomoc vozíčkářůmAnýzovka z Prostějova přinesla pomoc vozíčkářům

„Jsme rádi, že jsme mohli pomoci dobré věci. A nezakrývám, že nás velmi mile překvapil i mimořádný zájem o jednu z lahví limitované edice,“ uvedla marketingová ředitelka Palírny U Zeleného stromu Zuzana Behová.

Palírna U Zeleného stromu věnovala do charitativní dražby lahev patnáctileté Prostějovské anýzovky. Ta v limitované edici vznikla u příležitosti oslav pěti set let od založení této legendární palírny. Anýzovka zrála v sudu 15 let a speciální edice nese jméno jednoho z bývalých majitelů likérky Jakuba Vojáčka. Ten se v 19. století svým českým důvtipem zasloužil o zdokonalení výroby prostějovské anýzovky, kterou pálil ve vylepšených destilačních aparaturách. Poté byl pečlivě vybraný destilát uložen do sudů z bílého dubu, který nápoji propůjčil jemnost a harmonicky propojil všechny byliny, koření a semena. Nejvýraznější složkou harmonické chuti je anýz. Toto vonné koření má blahodárné povzbuzující účinky, podporuje chuť k jídlu, přispívá dobrému trávení, dokonce prý pomáhá vylepšit pleť a povzbudit vášeň. Proto je anýzovka od počátků své prostějovské výroby právem považována za všelék. Jakuba Vojáčka lze bez nadsázky označit za inovátora. Vylepšoval nejen technologie, ale i poprvé v historii podniku vytvořil knihu výrobních receptů, která byla pečlivě střežena a uchovávána v tajnosti.

Palírna U Zeleného stromu stočila pouze 50 lahví tohoto unikátního produktu a jednu z nich věnovala do charitativní dražby v rámci Plesu pro Fenix. Převážná část dalších lahví putovala do rukou obchodních partnerů a ve volném prodeji se pravděpodobně neobjeví. Vyvolávací cena činila 1 500 Kč, ale nakonec se lahev vydražila za 6 000 korun. V dobročinné aukci se samozřejmě dražilo mnoho dalších položek – zejména obrazy, ale i sochy či fotografie. Celkový výtěžek z aukce přesáhl 66 tisíc korun, které ParaCENTRUM Fénix použije na zajištění chodu a nákup cvičebních pomůcek.

Palírna U Zeleného stromu v rámci oslav 500 let trvání připravuje i další historické a limitované edice, z nichž některé nabídne i do volného prodeje. Například vydání Staré myslivecké s designem z roku 1918 bude zanedlouho k mání i v obchodech. První dvě lahve z této limitované edice ovšem mají speciální určení. Lahev číslo jedna bude uschována v archivu Palírny U Zeleného stromu v Prostějově. Lahev číslo dvě s podpisem majitele Palírny Milana Hagana bude vydražena a výtěžek z prodeje půjde na sociální účely tak, jako v případě Prostějovské anýzovky.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist