Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Barman z Hong Kongu a Macau byl oceněn v koktejlové soutěži BEEFEATER MIXLDN 7

28. únor 2018  České nápoje   komentáře (0)  1241 x

Barman z Hong Kongu a Macau byl ginem Beefeater, jež je nejvíce oceňovaným London Dry ginem na světe, korunován vítězem globálním ginové koktejlové soutěže BEEFEATER MIXLDN 7 na jejím finale v Londýně. Maxim získal vítězný titul po velmi náročném klání, kdy bojoval ve čtyřech výzvách proti dalším třiceti finálovým hráčům z celého světa. Maximův koktejl “Stack of Fortune”, který kombinuje Beefeater 24 s květem hořkého pomeranče, čerstvou mátou a likérem z bílého kakaa, byl vyhlášen jako nejlepší v noci 8. února 2018 na grand finále, které se konalo v Bike Shed v Shoreditch v Londýně.

Barman z Hong Kongu a Macau byl oceněn v koktejlové soutěži BEEFEATER MIXLDN 7Barman z Hong Kongu a Macau byl oceněn v koktejlové soutěži BEEFEATER MIXLDN 7

Finálové koktejly byly hodnoceny odbornou porotou, mezi kterou byli přítomni editor Simon Difford, Ryan Chetiyawardana z Dandelyan, Doug McMaster z CUB, Alessandro Palazzi z Dukes, Sumaiyah Connolly, Beefeater Global Brand Ambassador a Desmond Payne MBE, Beefeater Master Distiller. Maxim kromě chuti drinku zvláště zapůsobil na porotce svým vkusem a houževnatostí.

Maxim bude mít nyní příležitost spolupracovat s ginovým guru Desmonem Paynem, rozšířit si tak svůj talent a vytvořit si svůj vlastní gin. Jakožto host “The Home of Gin” si projde kouzlem výroby ginu, od výběru jalovcových bobulí až po samotnou destilaci. Jedná se o opravdu vzácnou příležitost pracovat s ikonou jako je právě Desmond Payne, který letos oslavil 50 let v ginovém průmyslu. Maxim si poté svou limitovanou edici odveze do svého baru a stejně tak bude tato limitovaná edice k dispozici v Beefeater Distillery v Kenningtonu pro návštěvníky z celého světa. Maxim poznamenal: “Být jmenován globálním šampionem Beefeater MIXLDN je skutečnou ctí a rozhodně vrcholem mé kariéry. Každý barman chce ukázat to nejlepší co umí, pokud jde o výrobu koktejlů a jejich celkovou podobu a BEEFEATER MIXLDN mi toto opravdu dovolil. Můj drink “Stack of Fortune” byl inspirován reputací Macau jako asijského Las Vegas a určitě mi přinesl štěstí. Mám už několik nápadů na výrobu vlastního ginu a těším se, že se budu moci mnohé naučit od legendy jako je Desmond Payne.”

Desmond Payne, Beefeater Master Distiller řekl: “Letošní zkušenost v soutěži BEEFEATER MIXLDN mě velice zaujala. Dnešní kreativita mezi barmany je neuvěřitelná, každý koktejl má vlastní příběh – je vidět, že se otevírá “Nová zlatá éra” koktejlů. Toto vše napomáhá našemu řemeslu, posouvá výrobu koktejlů vpřed a díky tomu je povolání barmanů viděno v novém světle. Gratuluji Maximovi za to, že je v čele tohoto vývoje, který podporuji již 50 let. Nasadil velmi vysokou laťku pro další ročník této soutěže.

Koktejl “Stack of Fortune”

Složení

45 ml Beefeater 24

15 ml čerstvá limetová šťáva

15 ml krém z bílého kakaa

15 ml domácího sherbet z květu hořkého pomeranče

2 kapky Orange bitters

čerstvá máta

ochucená soda

Postup:

Do vysoké sklenice nadávkujte všechny ingredience kromě sody a dosypte drceným ledem. Promíchávejte pomocí Swizzle stick dokud není slenice chladná. Přidejte drcený led a ozdobte a dolijte ochucenou sodou.

Zdroj: Web Pernod Ricard

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist