Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Becherovka Original získala stříbrnou medaili na San Francisco World Spirits Competition

11. říjen 2017  České nápoje   komentáře (0)  1531 x

Karlovarský likér byl oceněn na mimořádně prestižní soutěži San Francisco World Spirits Competition. Becherovka potvrdila, že její kvalita dalece přesahuje hranice České republiky. Už poněkolikáté dokázala uspět v obrovské konkurenci, která se každoročně schází na prestižní soutěži San Francisco World Spirits Competition. V kategorii hořkých likérů získala stříbrnou medaili!

Becherovka Original získala stříbrnou medaili na San Francisco World Spirits CompetitionBecherovka Original získala stříbrnou medaili na San Francisco World Spirits Competition

Na západní pobřeží USA se sjeli výrobci alkoholických nápojů ze všech koutů světa. S sebou přivezli přesně 2 253 produktů. Soutěž, která je pokládaná za nejvlivnější na světě, si díky tomu ve svém 17. ročníku připsala nový rekord.

Vzhledem k vysoké prestiži klade mezinárodní porota na účastníky mimořádné nároky. Zasedá v ní celkem 46 členů, mezi nimiž nechybí odborníci z oblasti mixologie, majitelé restaurací, hotelů a barů, novináři ani zástupci mezinárodních výrobců alkoholu. Nápoje pak ochutnávají naslepo, k danému alkoholu nedostávají žádné další informace, aby nebyli nijak ovlivněni. O to je úspěch Becherovky Original cennější.

Dokonale vybalancovaná chuť

Každý zkušený odborník dokáže ocenit dokonale vybalancovanou chuť hořkého a sladkého, kdy ani jeden element nepřebíjí ten druhý. Specifická chuť ovlivněná čistě přírodním složením z bylinek a koření si už našla mnoho fanoušků po celém světě a stříbrná medaile její úspěch jen potvrzuje,“ říká Jiří George Němec, populární barman a globální Brand Ambassador Becherovky.

Pro hořko-sladký likér se nejedná o první úspěch, který si ze San Franciska odvezl. Největšího úspěchu dosáhla Becherovka v minulém roce, kdy byla oceněna zlatou medailí. V předchozích letech pak brala i stříbro a bronz.

Ocenění jsou však s Becherovkou spojená už řadu let. To první přišlo v roce 1871, kdy získala stříbrnou medaili z výstavy řemesel, průmyslu, zemědělství a lesnictví v Chebu, dva roky poté pak následovalo první ocenění ze zahraničí. A po něm řada dalších – včetně nejprestižnějších světových titulů.

Jen pro ukázku: Becherovka se opakovaně umísťuje mezi deseti nejlepšími alkoholickými nápoji světa podle průvodce Lonely Planet. Výjimečným úspěchem je pak například zlatá medaile v soutěži ISW International Spirits Award, kde získala jako jedinýčeský zástupce zlatou medaili v konkurenci 600 značek ze 46 zemí.

Becherovka jako inspirace

V tomto roce je to pro karlovarskou značku už druhá významná trofej. Česká barmanská asociace totiž před nedávnem zvolila Beton národním koktejlem, díky čemuž se drink z Becherovky Original a toniku dostal do prestižní koktejlové knihy IBA, která slouží jako inspirace barmanům po celém světě.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist