Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Beton byl zvolen českým národním koktejlem

18. červen 2017  České nápoje   komentáře (0)  1760 x

Drink s Becherovkou byl díky tomu zapsán na exkluzivní seznam míchaných nápojů, které reprezentují jednotlivé státy. Osvěžující, jednoduchý a především český – to je slavný míchaný nápoj Beton. A teď už je i něco víc. Odborná veřejnost prostřednictvím hlasování rozhodla, že drink namíchaný z Becherovky je nejoblíbenějším a typicky českým reprezentantem na poli alkoholických nápojů. Přijďte jeho tradiční podobu i různé variace ochutnat do letní Becher zóny!

Beton byl zvolen českým národním koktejlemBeton byl zvolen českým národním koktejlem

Česko hledá koktejl

Hledání českého národního koktejlu uspořádala Česká barmanská asociace. Do finále pak Beton nominovala společně s Moravským kohoutem odborná veřejnost.  V rámci dubnové výroční konference České barmanské asociace se uskutečnila finálová volba, při níž více než tisícovka návštěvníků vložila své hlasy do zapečetěných uren. Beton zvítězil o 99 hlasů.

Díky tomuto úspěchu tak bude nově zařazen do koktejlové knihy IBA. „Tato kniha je dlouhodobou inspirací pro bary z celého světa. Spousta podniků po ní sahá při sestavování svých koktejlových menu, citují z ní i odborná média,“ říká prezident České barmanské asociace Aleš Svojanovský. Český drink se tak dostal do exkluzivní společnosti nejlepší stovky míchaných nápojů reprezentujících jednotlivé státy světa.

Léto s Betonem

Nejlepší český drink můžete ochutnat ve zbrusu nové Becher zóně, která bude během léta cestovat po českých hudebních a foodies festivalech. Zastaví se například na Colours of Ostrava nebo Českých hradech.

„Speciálně pro Becher zónu jsme vytvořili pět nových variací Betonu. Jsou namíchané tak, aby se chuť bylinek v Becherovce dokonale propojila s gastronomickým konceptem, který pro zónu vytvořil talentovaný kuchař Daniel Gonzalez,“ říká Brand Ambassador a renomovaný barman Jiří George Němec.

Pokud nemůžete navštívit Becher zónu, objednejte si Beton kdekoliv jinde. V barech a restauracích po celém Česku dostanete ke skvělému drinku také originální kšilt, který pro Becherovku ozdobil známý výtvarník Michal Škapa.

Z Kanady do Čech

Ačkoli je Beton bezesporu český, v rodném listě má překvapivě jako místo narození uvedenou Kanadu. A rok 1967. Tehdy se v Montrealu konala světová výstava Expo, na kterou byli pozváni i čeští delegáti. Na důkaz československého a kanadského přátelství tam byl jako aperitiv během akcí podáván Becherbitter-tonic. Československou stranu zastupovala Becherovka Original, Kanadu značka Indian Tonic Water.

Za vynálezce Betonu je považován Vlado Belovič, slovenský gastronom, jehož práci oceňoval i významný český someliér Karel Pinka a který do Montrealu přicestoval z Grandhotelu Starý Smokovec.

Název tohoto koktejlu je všeříkající – k jeho vytvoření posloužila první písmena dvou hlavních ingrediencí. Zajímavostí ale je, že dříve nesl tento koktejl název Bechton. Zjednodušen byl až později. Lehkou úpravou neprošel pouze název, ale i styl podávání. Zatímco dnes si míchaný nápoj nedokážeme představit bez ledu, kdysi se Beton servíroval zásadně s ledem mimo sklenici.

Výtečný! A přitom snadný

Beton je složený ze 4 centilitrů karlovarského bylinného likéru Becherovka, 1 centilitru čerstvě vymačkané citronové šťávy, 20 centilitrů toniku, plátku citronu a ledu. Jako první do sklenice vložte led, nalijte uvedené množství Becherovky a smíchejte s citronovou šťávou a tonikem. Pak už jen stačí zamíchat, ozdobit plátkem citronu, přidat brčko a vychutnat.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist