Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Bílou nebo zlatou slivovici od Jelínka?

22. leden 2018  České nápoje   komentáře (0)  2313 x

K Velikonočnímu pondělí patří – stejně neodmyslitelně jako barvení vajíček nebo vyšlehání pomlázkou – také tradiční přípitky s dospělými koledníky. Čím je ale na Velikonoce pohostit? V celém Česku si nejčastěji připíjíme klasickou bílou slivovicí. RUDOLF JELÍNEK hospodyňkám doporučuje i tříletou zlatou zrající slivovici. Jaký je v nich rozdíl?

Bílou nebo zlatou slivovici od Jelínka?Bílou nebo zlatou slivovici od Jelínka?

Zlatá tříletá 45% slivovice z Vizovic je světový unikát mezi ovocnými destiláty, který vznikl a dodnes je tradičně vyráběn ve valašské baště palírníků zvané Vizovice. Stejně jako u bílé slivovice začíná výroba trojstupňovou destilací vyzrálého švestkového kvasu. Vzniklý destilát je však uložen ke zrání do sudů z dubu. Tři roky staření v těchto sudech promění klasickou slivovici v ojedinělý destilát charakteristický svou zlatavou barvou, vůní podobnou koňaku či brandy a harmonicky jemnou chutí ovoce s dřevitým podtónem.

Při konzumaci v pokojové teplotě se báječně rozvinou všechny vlastnosti zlatavé pálenky, chuť i vůně dosáhne svého maxima a jen tak můžete ocenit umění vizovických mistrů.

Cena za lahev 0,5 l je 279 Kč.

Klasická bílá tříletá 45% slivovice v legendární lahvi „budík“ je nejznámější český ovocný destilát. Ve Vizovicích ho připravují tradičními postupy již od 19. století z toho nejlepšího švestkového kvasu. Palírníci při výrobě bílé Jelínkovy slivovice dodržují mnohaleté tradice. Ty požadují, aby vyzrálý švestkový kvas prošel trojstupňovou destilací, díky které dosahuje slivovice dokonalé jemnosti. Pecky zůstávají celou dobu v kvasu, aby vzniklé pálence dodaly specifickou chuť třísloviny. Právě díky peckám v kvasu spolu s tříletým zráním získává slivovice R. JELÍNEK jemnou, zaoblenou chuť ovoce s příjemným podtónem uleželého destilátu.

Cena za lahev 0,5 l je 259 Kč.

Více se o Jelínkových ovocných pálenkách dozvíte na www.praveovocnedestilaty.cz.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist