Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Češi preferují na doma kvalitní lihoviny

31. březen 2021  České nápoje   komentáře (0)  766 x

Velikonoce jsou po Vánocích tradičně druhou sezónou výrobců lihovin. Už druhý rok je však Češi tráví v lockdownu, mění se proto jejich nákupní chování. Současná situace totiž zamezila tradičním oslavám spojeným s potkáváním se s rodinou a přáteli, navíc gastro podniky jsou i nadále zavřené.

Češi preferují na doma kvalitní lihovinyČeši preferují na doma kvalitní lihoviny

Spotřebitele ve výběru ovlivňuje omezení v gastronomii i možnosti se setkávat. Alkohol, konzumovaný v přiměřené míře, má sociální roli, kdy se lidé sejdou, baví se a jsou spolu,“ vysvětluje marketingový ředitel Palírny U Zeleného stromu Boris Rajdl. To, že i letos kupují lihoviny pouze sami pro sebe „na doma“, mění podle něj i nákupní chování zákazníků. Když totiž lidé nemohou navštívit gastronomická zařízení, nebo hostit přátele a příbuzné, jsou ochotni si zaplatit vyšší kvalitu a vybírají pro sebe značkové výrobky.

„U zákazníků o Velikonocích rozhoduje chuť si dopřát v kontextu s cenou. Samozřejmě na ně v maloobchodě stále působí i nejrůznější cenové akce. Už loni jsme ale pozorovali, že sahali po kvalitnějším a chuťově zajímavém alkoholu, často českém,“ říká Boris Rajdl a dodává: „Vidíme to například na prodejích Staré žitné myslivecké Reserve nebo panamského třtinového rumu Heffron, které v tomto období rostly. Velikonoce jsou navíc po Vánocích tradičně jednou ze sezón vaječných a krémových likérů, v našem případě loni i přes lockdown rostly Vaječný sen nebo řada Misssis. Stejné je to i letos. Zákazníci více kupují i celoročně oblíbené vodky, třeba naši Hanáckou vodku.“

Boris Rajdl však upozorňuje, že i když výrobci před velikonočními svátky pozorují mírný nárůst v maloobchodě, ten nedokáže nahradit snížení prodejů v gastronomii.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist