Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Češi preferují na doma kvalitní lihoviny

31. březen 2021  České nápoje   komentáře (0)  475 x

Velikonoce jsou po Vánocích tradičně druhou sezónou výrobců lihovin. Už druhý rok je však Češi tráví v lockdownu, mění se proto jejich nákupní chování. Současná situace totiž zamezila tradičním oslavám spojeným s potkáváním se s rodinou a přáteli, navíc gastro podniky jsou i nadále zavřené.

Češi preferují na doma kvalitní lihovinyČeši preferují na doma kvalitní lihoviny

Spotřebitele ve výběru ovlivňuje omezení v gastronomii i možnosti se setkávat. Alkohol, konzumovaný v přiměřené míře, má sociální roli, kdy se lidé sejdou, baví se a jsou spolu,“ vysvětluje marketingový ředitel Palírny U Zeleného stromu Boris Rajdl. To, že i letos kupují lihoviny pouze sami pro sebe „na doma“, mění podle něj i nákupní chování zákazníků. Když totiž lidé nemohou navštívit gastronomická zařízení, nebo hostit přátele a příbuzné, jsou ochotni si zaplatit vyšší kvalitu a vybírají pro sebe značkové výrobky.

„U zákazníků o Velikonocích rozhoduje chuť si dopřát v kontextu s cenou. Samozřejmě na ně v maloobchodě stále působí i nejrůznější cenové akce. Už loni jsme ale pozorovali, že sahali po kvalitnějším a chuťově zajímavém alkoholu, často českém,“ říká Boris Rajdl a dodává: „Vidíme to například na prodejích Staré žitné myslivecké Reserve nebo panamského třtinového rumu Heffron, které v tomto období rostly. Velikonoce jsou navíc po Vánocích tradičně jednou ze sezón vaječných a krémových likérů, v našem případě loni i přes lockdown rostly Vaječný sen nebo řada Misssis. Stejné je to i letos. Zákazníci více kupují i celoročně oblíbené vodky, třeba naši Hanáckou vodku.“

Boris Rajdl však upozorňuje, že i když výrobci před velikonočními svátky pozorují mírný nárůst v maloobchodě, ten nedokáže nahradit snížení prodejů v gastronomii.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist