Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Clément Private Casks Collection agricole rhumů

1. duben 2021  České nápoje   komentáře (0)  488 x

Společnost Kratochvílovci je výhradním dovozcem a dlouholetým partnerem značky Clément, legendárního výrobce agricole rhumů z Martiniku. Díky tomu mají u Kratochvílovců přístup k těm nejlepším rumům z privátních zásob Maitre de Chai, neboli „pána sklepa“ v palírně Clémen. A nyní je mohou ochutnat i čeští milovníci rhumu. Myšlenka privátní kolekce rhumů určené výhradně českým zákazníkům vznikla při jedné z pracovních cest majitele značky Kratochvílovci, Michala Kratochvíla, na ostrov Martinik. Clément Private Casks Collection je vytvořená na míru a ochutnat můžete dvě jedinečné lahve.

Clément Private Casks Collection agricole rhumůClément Private Casks Collection agricole rhumů

„Výrobci rhumů značky Clément nás pozvali na pracovní návštěvu Martiniku a Svaté Lucie. Podívali jsme se mimo jiné do staré palírny a degustovali jsme rhumy v jednom ze čtyř sklepů, Chai Homer Clémentna postaveném roku 1917. Dostalo se i na rhumy z několika výjimečných sudů. Během několika minut nám s kolegou bylo jasné, že tyto naprosto unikátní kousky, které dozrávají v sudu z limuzského dubu a v sudu po bourbonu, musí ochutnat naši zákazníci,“ popisuje příběh, který stál za vznikem nového spojení, Michal Kratochvíl.

Rhum Clément V.S.O.P. Private Cask Collection 52% zrál 4 roky v sudu po bourbonu z amerického bílého dubu, zatímco Clément V.S.O.P. Private Cask Collection 50,8% dozrával 4 roky v sudu z limuzského dubu, ve kterém předtím ležel cognac. Každý z rumů tak nabízí velmi odlišný charakter. Zrání v sudech po bourbonu nabízí tóny vanilky, karamelu, exotického koření a citrusového ovoce. V rhumu Clément zrajícím v sudu po cognacu objevíte tóny kokosu, čokolády, červeného ovoce a koření. Charakter obou rumů je středně plný a překvapivě jemný i přes vyšší procento alkoholu. Každá láhev má na etiketě unikátní číslo a podpis „Maitre du Chai“, který vybíral tento konkrétní sud a poslouží tak i jako výjimečný dárek.

„Nejsou to rhumy pro úplné začátečníky. Většina zákazníků upřednostňuje rum právě pro jeho nasládlou chuť. Na druhou stranu si zážitek z obou sudů může vychutnat každý, kdo má rád sušší a perfektně vyvážený destilát a nevadí mu vyšší procento alkoholu. Samozřejmě je možné si je kdykoliv mírně naředit. Tím docílíme ještě jemnější chuti. Doporučuji podávat v pokojové teplotě, případně je možné si umíchat specialitu z Martiniku nazývanou T-Puch. Postup je velmi jednoduchý. Do skleničky nasypeme lžičku tmavého třtinového cukru, zalijeme 4 cl rumem Clément Private Casks Collection a zakápneme 1/8 limety. Před podáváním promícháme lžičkou. Pít můžeme s ledem i bez,“ doplňuje Michal Kratochvíl.

Co jsou agricole rhumy

Jedná se o specialitu z bývalých francouzských kolonií v Karibiku. Při výrobě běžných rumů se používá melasa. Agricole rhumy nebo též zemědělské rhumy se vyrábí z čerstvě vylisované šťávy z cukrové třtiny. Tento rum si zachovává mnohem více charakteru a chuťových tónů původní cukrové třtiny. Agricole rhum je intenzivní, plný a zaplaví vaše smysly vůněmi a chutěmi Karibiku. Nejznámější a zřejmě nejlepší agricole rhumy vznikají na ostrove Martinik. Výrobcům rumu z Martiniku se díky nastavení přísných standardů výroby podařilo získat označení AOC, neboli Appelation d'Origin Controlée. Výjimečný charakter agricole rhumu zvýrazňuje zrání v unikátních typech sudů. Označení stáří rhumu na lahvích je stejné jako u cognaku. Zkratka V.S. značí zrání po dobu nejméně 2 let, označení V.S.O.P. nesou rhumy zrající nejméně 4 roky a X.O či Hors d´Age najdeme na rhumech zrajících nejméně 10 let.

Limitovanou edici Clément Private Casks Collection najdete v e-shopu www.kratochvilovci.cz, v pražských kamenných prodejnách v Centrum Černý Most, Palladium, Port v Holešovicích, a také v OC Olympia v Brně.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist