Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Degustační prodejna medoviny otevřena v Praze

1. srpen 2016  České nápoje   komentáře (0)  1678 x

V Praze v ulici Na Zderaze 14 nově naleznete specializovanou degustační prodejnu medoviny a včelích produktů. Nabízí pouze ty nejkvalitnější tradičně vyráběné medoviny, které nejsou doslazovány cukrem, nedolihované a neobsahují umělá aromata. V nabídce je přes 70 druhů medoviny od 30 výrobců. Většinu sortimentu můžete navíc na místě přímo ochutnat.

MedovinyMedoviny

Neplatí mýtus, že medovina je sladký nápoj. Vybere si každý dle své chuti od suchých po ty nejsladší moky, od přírodních medovin přes bylinkové, kořeněné, až po ovocné medoviny, takzvané melomely. Znalci ocení také vzácnějsí druhy jako cyser či archivní medoviny zrající v barikových sudech nebo medoviny vyráběné studenou cestou. Na podzim bude v zadní místnosti zpřístupněna i expozice o historii a výrobě medovin. Základní informace o medovině ale ráda sdělí příchozím obsluha již nyní. Větší skupiny si mohou rezervovat soukromý degustační večer, ochutnat větší množství vzorků a dozvědět se jejich příběhy.

Přidávání náhražek do medovin je bohužel nešvar velkoproducentů medovin, který je nehezkým dědictvím 60. let minulého století, a který se do dnešního dne nepodařilo v České republice vymýtit. Takové nápoje bohužel medovině kazí dobré jméno,” říká Jiří Pouček, zakladatel muzea medoviny.

Sortiment prodejny pochází od menších včelařů či výrobců medovin a průběžně se obměňuje. Při každé návštěvě tak najdete trochu odlišnou nabídku. Kromě lahvové medoviny můžete zakoupit i stáčenou medovinu nebo ochutnat originální medovinové mojito. V zimě se pak můžete ohřát horkou medovinou. Lahev medoviny je také skvělý dárek. Vybrat tu nejlepší vám ochotně pomůže personál prodejny. Nakoupíte zde medoviny, které nejsou běžně k dostání. Jsou buď od regionálních výrobců anebo zde objevíte i limitované edice medovin, které často nejdou do běžné distribuce. “Koncept Muzea medoviny je v ČR unikátem, podobnou specializovanou prodejnu medovin jsme našli zatím nejblíž v americkém Portlandu”, uzavírá Jiří Pouček.

Tisková zpráva

Fotografie od Jany Běhounkové

 

Muzeum medovinyMuzeum medoviny

Muzeum medovinyMuzeum medoviny

Muzeum medovinyMuzeum medoviny

Muzeum medovinyMuzeum medoviny

Muzeum medovinyMuzeum medoviny

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist