Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Destilérka Fleret získala v San Franciscu pět medailí

28. červenec 2020  České nápoje   komentáře (0)  719 x

Přesto, že se cestování od března značně zkomplikovalo, Valaši nezaháleli a vydali se do světa. Konkrétně do San Franciska na prestižní degustační soutěž destilátů světového formátu, World Spirits Competition. I když to bylo jen v zastoupení v podobě lahví, výsledek rozhodně stál za to. Přivezli si z Nového světa hned pět medailí. Řeč je o cenami ověnčených ovocných destilátech, které se ve frenštátské destilérce FLERET vyrábějí tradičními rukodělnými technikami jen z čistého ovoce, pouze přírodními postupy a dlouholetým zráním. Můžete je také vyzkoušet, a rozhodně nemusíte až za velkou louži. Stačí zajít do lepší restaurace nebo baru v Čechách a na Moravě. Nebo do obchodu.

Destilérka Fleret získala v San Franciscu pět medailíDestilérka Fleret získala v San Franciscu pět medailí

K medailistům ostře sledované degustační soutěže World Spirits Competition přibylo hned pět destilátů z frenštátské destilérky FLERET.

Kov nejcennější, tedy zlato, získaly dva ovocné destiláty z emblematické řady Collection 1850. Tím prvním je vlajková loď destilérky - Slivovice 1850, čirá lahodná slivovice s jemnou vůní sladkých švestek. Vyrábí se z přesně harmonizovaného poměru vypeckovaných a nevypeckovaných švestek ze sedmi odrůd slivoní, a to trojnásobnou destilací, po níž následuje minimálně čtyřleté zrání.

Druhé zlato si odnesla jemná jednodruhová hruškovice Williams 1850 z lahodných, šťavnatých hrušek „Williams Christ-Birne“, která prochází vícenásobnou destilací a také minimálně čtyři roky zraje. „To, co naše destiláty odlišuje, jsou původní, 170 let staré ruční postupy a úcta k dochovaným tradicím našich předků. I dnes vznikají naše destiláty jen z toho nejkvalitnějšího ovoce. Vše probíhá přírodní cestou, bez přidaného cukru nebo jiných podpůrných látek, urychlujících kvašení. A také bez přidaného průmyslového, řepného nebo ovocem ochuceného lihu v závěru procesu, což se často v odvětví děje,“ říká Tomáš Novák, který je ve FLERETU odpovědný za obchod a inovace.

Stříbrem se pyšní rarita - Réva pálenka z celých vinných hroznů Muškátu moravského z 22 viničních tratí nacházejících se mezi Josefovem, Dambořicemi a Boršicemi na Slovácku. Tato esence jižní Moravy se vyrábí z celých odstřapených vinných hroznů i se slupkou. Tedy nikoliv ze zbytků po lisování vína, jako třeba grappa. Výsledkem je jemná, mimořádně lahodná chuť a intenzivní vůně.

Další stříbro si přivezla úplná novinka – regionální specialita BESKYD 1129 Willi Willi, jejíž základ tvoří čtyřletý destilát z hrušek Williams obohacený o macerát ze zeleného čaje. Bronzovou medaili si na obal připne další valašská novinka: BESKYD 1129 Cafe Cafe, což je tříletý švestkový destilát s macerátem
z kávových zrn a kakaových bobů. „Oba likéry navazují na typický nápoj valašských pastevců a staví na čistých ovocných destilátech bez přidaného lihu. Jejich chuť dál rozvíjejí maceráty z toho, co si horalé s sebou brali na pastvu: čaj a kávu. Na rozdíl od většiny likérů nabízených na trhu tedy rozhodně nejde o ochucený líh. Ten do prémiových likérů prostě nepatří. Na chuti se to ihned pozná,“ dodává Tomáš Novák.

World Spirits Competition je prestižní a současně i jedna z nejstarších profesionálních degustačních soutěží světového formátu. Koná se pravidelně od roku 2000 v San Francisku. Destiláty jsou posuzovány odborným panelem složeným ze znalců z řad odborné veřejnosti a profesionálů v oboru, a to formou slepých testů. Porotci ochutnávají všechny soutěžní vzorky zpravidla v březnu po tři dny, aniž by znali podrobnosti o výrobci, destilátu samotném nebo jeho ceně. Hodnocení je proto nestranné.

V letošním jubilejním 20. ročníku se o přízeň poroty ucházelo téměř 3000 alkoholických nápojů ze všech koutů světa. Kvůli pandemii ale hodnocení probíhalo trochu jinak. Degustace probíhala postupně, v několika sekvencích podle kategorií. Valašské destiláty a likéry se tak dostaly na řadu 12. května. Získaná ocenění jsou o to cennější, že způsob hodnocení vylučuje subjektivní vlivy. Medailové pozice tak vypovídají o mimořádné kvalitě destilátů na světové úrovni. Zcela výjimečnou hodnotu mají přitom zlaté medaile. Na zlato dosáhnou jen skutečně jedinečné destiláty, představující světovou špičku a udávající standard v dané kategorii. Jako je pravá valašská Slivovice 1850 z frenštátské destilérky FLERET.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist