Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Do prodeje jde jen 5004 lahví Zlaté Vizovické slivovice, zrála celý rok

23. srpen 2017  České nápoje   komentáře (0)  1341 x

Limitovaná edice 5 004 lahví Zlaté Vizovické slivovice vznikla kupáží devíti nejlepších švestkových odrůd. Největší podíl má odrůda Stanley, Čačanská lepotica a Katinka. Všechny vyrostly před dvěma lety ve vlastních sadech společnosti R. JELÍNEK. Právě v roce 2015 sklidili ve Vizovicích nejvyšší úrodu od založení sadů. Švestky měly nadprůměrně hodně cukru a také aromatických látek. Svou zlatavou barvu získává Vizovická slivovice díky stárnutí na sušených švestkách.

Do prodeje jde jen 5004 lahví Zlaté Vizovické slivovice, zrála celý rokDo prodeje jde jen 5004 lahví Zlaté Vizovické slivovice, zrála celý rok

„Každou odrůdu destilujeme zvlášť a až po následné kupáži uložíme slivovici k ročnímu zrání. V každém roce stočíme stejný počet 5 004 lahví o objemu 0,7 litru,“ říká Miroslav Motyčka, obchodně-marketingový ředitel společnosti RUDOLF JELÍNEK.

„Zlatá Vizovická slivovice voní sladce po sušených švestkách, v závěru cítíme příjemné mandlové aroma, které slivovici dodávají pecky. Chuť je díky zrání a tradičním postupům jemná, sladce ovocná až medová. Mix odrůd dodává destilátu jedinečnost a neopakovatelnost,“ dodává Motyčka.

Rok co rok se míchají destiláty z různých odrůd švestek. Právě pečlivý výběr kvalitních švestek, které mají v oblasti Vizovic mimořádně vhodné a léty prověřené klimatické podmínky, garantuje, že se jedná o delikatesu mezi slivovicemi. Zlatá Vizovická slivovice 2015 je nejen sběratelským unikátem, ale především prémiovým produktem. Každá z 5 004 lahví je opatřena ručně psaným pořadovým číslem a korkovým uzávěrem s voskovou pečetí.

Lahodná chuť i nezaměnitelná vůně Zlaté Vizovické slivovice 2015 se dokonale rozvine při pokojové teplotě. Celý zážitek z degustace ještě umocní sušená vizovická švestka. Jedině tak si naplno vychutnáte poctivou práci vizovických palírníků.

Limitovaná edice 5 004 lahví Zlaté Vizovické slivovice 2015 50% je v prodeji od 21. srpna 2017 na e-shopu nebo v podnikových prodejnách Rudolf Jelínek v Brně a ve Vizovicích. Cena lahve o objemu 0,7 l je 749 Kč. Více na www.vizovickaslivovice.cz.

Podnebí valašského kraje po staletí švestkám a jejich pěstování přálo a nabízelo jim dostatek životadárné vláhy i slunečního svitu. Na konci devatenáctého století bylo možné na vizovických kopcích spatřit více než šedesát osm tisíc švestkových stromů. A byl by hřích nenavázat na sadařskou tradici a také dnes nevyužít těchto ideálních podmínek.

Proto společnost RUDOLF JELÍNEK v roce 2003 zahájila výsadbu vlastních švestkových sadů na jižní stráni vizovického údolí, v oblasti zvané Těchlov. Po pěti letech přišla sklizeň první úrody vizovických švestek a započala se nová tradice – výroba limitované série Vizovické slivovice.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist