Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Flor de Cana Sustainable Cocktail Challenge zná svého vítěze

9. listopad 2023  České nápoje   komentáře (0)  336 x

V neděli 29. října proběhlo finále soutěže Flor de Cana Sustainable Cocktail Challenge, kde byl šampionem korunován Jaroslav Jeřábek z pražského Anonymous Baru, který soutěžil s dalšími šesti barmany o nejpůsobivější udržitelný koktejl České republiky.

Flor de Cana Sustainable Cocktail Challenge zná svého vítězeFlor de Cana Sustainable Cocktail Challenge zná svého vítěze

Soutěž se konala 29. října 2023 v prestižním Kenton’s New York Bar v Praze. Porotu tvořily renomované osobnosti z oboru. Majitel několika kaváren a barů Ladislav Veleba, majitel gastronomických zařízení Tomáš Horvát, několikanásobný vítěz Baristy roku a účastník světových finále Denis Kramář, SCA porotkyně Alica Bánszka a odborný gastro novinář Jan Chovanec. Kromě chuti a vzhledu byly koktejly hodnoceny také na základě jiných prvků. V potaz se bralo například historické pozadí a inspirace koktejlu, použití udržitelných ingrediencí či technik a úroveň kreativity.

Jaroslav Jeřábek se umístil na prvním místě se svým koktejlem Connection, který se skládá z 50 ml Flor de Cana 12 Y.O, 30 ml angreštové révy, 10 ml smrkového sirupu, 20 ml vody z Mariánských lázní, jednoho střiku smrkového parfému a jedlé hlíny na ozdobení.

Kromě titulu "Nejudržitelnější Flor de Cana barman Česka" získal Jaroslav Jeřábek také 500 EUR a dvě letenky do Nikaraguy, kde se bude konat globální finále soutěže a kde se bude moct ucházet o prestižní titul "Nejudržitelnější Flor de Ca?a barman světa " a odměnu 10 000 USD.

Soutěže Sustainable Cocktail Challenge, která je oslavou historického závazku společnosti Flor de Ca?a k udržitelnosti a způsobu sdílení a propagace těchto hodnot s celosvětovou barmanskou komunitou, se zúčastnilo více než 30 zemí. Kromě toho, že je Flor de Ca?a první uhlíkově neutrální lihovinou na světě s certifikací Fair Trade, je tento rum destilován za použití 100% obnovitelné energie, veškeré emise CO2 během fermentace jsou zachycovány a recyklovány a značka od roku 2005 vysadila milion stromů.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist