Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Gin Toison ze Slovenska

17. duben 2023  České nápoje   komentáře (0)  473 x

Ginová rodina se na našem trhu rozrostla o dalšího člena, který tentokrát pochází ze Slovenska. Značka Toison je z okolí Trenčianskych Teplíc a jedná se o precizní ginové destiláty, které svou kvalitou dosahují uznávaných světových značek.

Gin Toison ze SlovenskaGin Toison ze Slovenska

Na první pohled vás zaujme lahev výjimečného tvaru. Je totiž odlita ve tvaru zvonu. Jedinečný design lahve získal dokonce bronzovou medaili ve světové soutěži obalového designu Pentawards 2020.

Gin Toison je vyráběný precizní řemeslnou výrobou. Destilace je pomalá a probíhá v destilační koloně Holstein. Pro dosažení kvality byla zvolena metoda výroby steeping, která spočívá v naložení ingrediencí do tekutiny, aby se mohly všechny chutě a vůně do výsledného produktu patřičně vstřebat. Po destilaci gin odpočívá měsíc v kameninových nádobách. Díky tomu, že tyto nádoby mohou „dýchat“, se chuť stabilizuje a všechny ingredience se tak mohou propojit v dokonalou harmonii.

Při přivonění vás na první nádech okouzlí vůně heřmánku, lipových květů a bezových plodů. Na jazyku vás poté pošimrají borůvky, šípky, jahodové listy, růžové koření a netradiční Aframon rajské zrno (tzv. grains of paradise). V samotném závěru ucítíte sladké dřevo, ovocnou arónii a svěží citrusy.

Toison je nově k dostání na webových stránkách www.1er.cz za cenu 950 Kč.

Pokud máte radši než klasiku neotřelou variantu, potěší vás červená verze tohoto ginu. Toison Ruby Red vzniká macerací pšeničného koncentrátu s jalovcem a květy, následně stejně jako jeho průhledný bratr odpočívá v kameninových nádobách. Poté se přidává další bobulovité ovoce, díky čemuž je dosaženo krásně rubínové barvy.

Ve vůni ucítíte jahody a jemný bylinný akcent, v chuti vás osloví maliny spolu s lehkým dotekem černého bezu, jahod a samozřejmě samotného ginu. Dokonalou vyváženost chuti dokládá i fakt, že tento gin získal v prestižní soutěži WORLD GIN AWARDS zlatou medaili v kategorii ochucených ginů.

Toison Ruby Red seženete na www.1er.cz za cenu 950 Kč.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist