Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Ginfestu nabídne přes 100 druhů ginů a toniků z celého světa

9. březen 2020  České nápoje   komentáře (0)  706 x

V prostorách Vinohradského Pavilonu (Vinohradská 50, Praha 2) se uskuteční již pátý Ginfest, zábavně vzdělávací oslava jalovcového nápoje určená především široké veřejnosti. Akce proběhne v sobotu 14. března 2020. Návštěvníci se mohou těšit na největší výběr ginů a toniků z celého světa. Kromě degustací se ginoví nadšenci budou moct zúčastnit i řady vzdělávacích seminářů. Ginfest organizuje Barlife, odborný časopis o nápojích vycházející od roku 2004.

Ginfestu nabídne přes 100 druhů ginů a toniků z celého světaGinfestu nabídne přes 100 druhů ginů a toniků z celého světa

Zdá se, že budoucnost ginu je růžová. A to doslova. Podle předběžných statistik britské analytické společnosti IWSR za rok 2019 roste podíl ochucených, tzv. pink ginů raketovou rychlostí. Zároveň nezaostávají ani tradiční chutě ginů v podobě London Dry a další velký návrat slaví také genever. Zkrátka i přes mnohé škarohlídské prognostiky, že ginová bublina už musí každou chvíli prasknout, se tento nápoj s příznačnou vůní jalovce nadále těší velké oblibě. Což se odráží i na popularitě Ginfestu, který se koná již popáté.

Podobně jako v předchozích letech se návštěvníci i letos mohou těšit na největší výběr ginů a toniků na jednom místě. Mnozí výrobci a distributoři představí své novinky právě na Ginfestu: Martin Žufánek uvede své OMFG 2020, nový Lady Gin představí také Little Urban Distillery. Dalšími novinkami budou například Beefeater Blood Orange, G’Vine Nouaison a The London No. 1 Sherry Cask. Chybět nebude ani rozvíjející se kategorie nealkoholických „destilátů“, které díky použitým botanicals mají k ginům blízko.

Veškeré akce organizované pod hlavičkou Barlife se vyznačují snahou o edukativní přesah a nejinak tomu bude i u pátého ročníku Ginfestu. Tento rok čeká návštěvníky hned deset seminářů s těmi nejpovolanějšími. Organizátoři také letos přizvali čtveřici pražských barů, které reprezentují to nejlepší z české koktejlové scény.

Ginfest proběhne v designových prostorách Vinohradského Pavilonu, v sobotu 14. března 2020, od 13 do 21 hodin.

Vstupenky lze zakoupit na webu Ginfestu.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist