Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Ginfestu nabídne přes 100 druhů ginů a toniků z celého světa

9. březen 2020  České nápoje   komentáře (0)  986 x

V prostorách Vinohradského Pavilonu (Vinohradská 50, Praha 2) se uskuteční již pátý Ginfest, zábavně vzdělávací oslava jalovcového nápoje určená především široké veřejnosti. Akce proběhne v sobotu 14. března 2020. Návštěvníci se mohou těšit na největší výběr ginů a toniků z celého světa. Kromě degustací se ginoví nadšenci budou moct zúčastnit i řady vzdělávacích seminářů. Ginfest organizuje Barlife, odborný časopis o nápojích vycházející od roku 2004.

Ginfestu nabídne přes 100 druhů ginů a toniků z celého světaGinfestu nabídne přes 100 druhů ginů a toniků z celého světa

Zdá se, že budoucnost ginu je růžová. A to doslova. Podle předběžných statistik britské analytické společnosti IWSR za rok 2019 roste podíl ochucených, tzv. pink ginů raketovou rychlostí. Zároveň nezaostávají ani tradiční chutě ginů v podobě London Dry a další velký návrat slaví také genever. Zkrátka i přes mnohé škarohlídské prognostiky, že ginová bublina už musí každou chvíli prasknout, se tento nápoj s příznačnou vůní jalovce nadále těší velké oblibě. Což se odráží i na popularitě Ginfestu, který se koná již popáté.

Podobně jako v předchozích letech se návštěvníci i letos mohou těšit na největší výběr ginů a toniků na jednom místě. Mnozí výrobci a distributoři představí své novinky právě na Ginfestu: Martin Žufánek uvede své OMFG 2020, nový Lady Gin představí také Little Urban Distillery. Dalšími novinkami budou například Beefeater Blood Orange, G’Vine Nouaison a The London No. 1 Sherry Cask. Chybět nebude ani rozvíjející se kategorie nealkoholických „destilátů“, které díky použitým botanicals mají k ginům blízko.

Veškeré akce organizované pod hlavičkou Barlife se vyznačují snahou o edukativní přesah a nejinak tomu bude i u pátého ročníku Ginfestu. Tento rok čeká návštěvníky hned deset seminářů s těmi nejpovolanějšími. Organizátoři také letos přizvali čtveřici pražských barů, které reprezentují to nejlepší z české koktejlové scény.

Ginfest proběhne v designových prostorách Vinohradského Pavilonu, v sobotu 14. března 2020, od 13 do 21 hodin.

Vstupenky lze zakoupit na webu Ginfestu.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist