Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Ginová síň slávy: Jean-Sébastien Robicquet

2. srpen 2021  České nápoje   komentáře (0)  994 x

Gin patří celosvětově mezi nejoblíbenější typy destilátů. Tradičně se vyrábí z obilí, Jean-Sébastien Robicquet se však před několika lety rozhodl učinit zcela nevšední krok a obilí nahradil vinnou révou. Zrodil se tak jedinečný gin G’Vine a jeho tvůrce si za něj vysloužil čestné místo v Gin Hall of Fame.

Ginová síň slávy: Jean-Sébastien RobicquetGinová síň slávy: Jean-Sébastien Robicquet

Zakladatel a prezident společnosti Maison Villevert Jean-Sébastien Robicquet se stal devátou osobností (a prvním Francouzem), které se dostalo pocty v podobě vstupu do Ginové síně slávy (Gin Hall of Fame). Členství v této prestižní skupině si vysloužil výjimečným počinem, když vytvořil zcela nový typ ginu, v němž dosavadní základní výrobní surovinu (obilí) nahradil hrozny vinné révy.

Roku 2006 tak spatřil světlo světa jeho gin G’Vine, první a jediný gin vyrobený z vinných hroznů. Rodinu ginů G’Vine tvoří čtyři druhy: G’Vine Floraison je svěží, jemný a plný destilát s výraznými květinovými tóny, které zajišťuje přidání vzácných květů vinné révy. G’Vine Nouaison je odvážný, kořeněný, svěží a aromatický destilát inspirovaný recepturou z roku 1495 a ideálně se hodí do koktejlů, zejména do Negroni. Základní dvojici doplňuje letní kolekce June od G’Vine a Nouaison Gin Reserve zrající v barelech od koňaku.

„Je mi velkou ctí, že mi byla tato prestižní cena udělena i že jsem první Francouz, kterému se tohoto ocenění dostalo,“ uvedl Robicquet. „Když jsem zakládal Maison Villevert, říkal jsem si, že jako enolog, destilatér a francouzský občan bych se měl pokusit vyrobit gin z vinných hroznů. Když v roce 2006 vznikl gin G’Vine, bylo na trhu kolem 700 ginů. Přál jsem si přijít s něčím zcela novým v nejvyšší kategorii ginů a zároveň k tomuto destilátu přidat francouzskou tradici. Díky použití základu z vinné révy má náš gin G’Vine zcela jedinečnou chuť, aroma i texturu.

G’Vine je ověnčen řadou ocenění a vyznamenání. Pouhých 10 let od svého vzniku byl vyznamenán jako třetí gin superprémiové kvality na celém světě. V letech 2018 a 2020 získal zlatou a platinovou medaili od Beverage Testing Institute, které mu byly uděleny již v roce 2008. V roce 2019 pak byl oceněn zlatou a stříbrnou medailí na SIP Awards a stejnou cenu získal vloni na soutěži San Francisco World Spirits Competition. Ve svém repertoáru má však ještě celou řadu dalších cen.

Společnost Maison Villevert oslaví v roce 2021 dvacet let od svého vzniku s novým jasným cílem: dosáhnout do roku 2023 se svými 100 zaměstnanci tržeb ve výši 100 milionů eur a zároveň si zachovat svou kulturu důvěry, vášně a inovací a udržet si zvídavost a neotřelý přístup k výrobě destilátů v celosvětové konkurenci.

„Náš pohled na svět destilátů nám poskytuje výjimečný prostor pro celosvětový vývoj na základě našich hodnot aktivního podnikání, respektu a excelence s využitím energie našeho týmu a inovátorských nápadů na cestě vpřed. Bez lidí okolo nás nejsme nic. Abychom mohli sdílet své myšlenky, musíme být schopni je vyjádřit,“ uzavírá Robicquet.

Gin G’Vine distribuuje v České republice společnost Premier Wines & Spirits a můžete ho pořídit na webových stránkách www.1er.cz.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist