Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Hanácká vodka se loni prodávala o třetinu více

26. únor 2019  České nápoje   komentáře (0)  633 x

Palírna U Zeleného stromu v loňském roce prodala přes tři miliony lahví Hanácké vodky, což je o 33 % více než v předchozím roce. Za úspěchem stojí především změna designu a proaktivní komunikace směrem k nové a mladší cílové skupině. Celkový obrat palírny činil v minulém roce přes 1,5 mld. Kč, z toho export tvořil 12 % z celkových prodejů.

Hanácká vodka se loni prodávala o třetinu víceHanácká vodka se loni prodávala o třetinu více

V roce 2016 provedla Palírna U Zeleného stromu první změnu obalu Hanácké vodky a spustila intenzivní reklamní kampaň, dalšího redesignu se vodka dočkala v minulém roce.

Etiketu jsme výrazně upravili. Bílé písmo v černém podkladu nahradil větší nápis v azurové barvě a tmavě laděná party grafika ve stylu graffiti. Na konci roku 2018 jsme do prodeje pustili limitovanou edici s barevnou grafikou odkazující na 500. výročí Palírny U Zeleného stromu,“ okomentoval změnu generální ředitel Palírny Pavel Kadlec.

Ve znamení značek

Palírna U Zeleného stromu se začala v loňském roce soustředit především na komunikaci tří svých strategických značek jako je: Hanácká vodka, Stará žitná myslivecká a Blend 42 Vodka. Díky tomuto zaměření se Palírna vyprostila ze slevové spirály a obliba značek stále stoupá. „Je vidět, že jsme se vydali správnou cestou a nová strategie se nám vyplácí,“ uzavřel ředitel 2. největšího výrobce lihovin v Česku.

Palírna v číslech

Prodej lihovin Palírny U Zeleného stromu celkově v roce 2018 vzrostl o 3 %, čímž překonal průměr trhu. Celkový obrat tvořil přes 1,5 mld. Kč, z toho export tvořil 12 % celkových prodejů. Palírna si tak stále drží pozici dvojky na trhu s lihovinami. V loňském roce oslavila 500 let existence a k této příležitosti zahájila prodej limitované edice Staré žitné myslivecké Single Barrel dostupné v gastronomických zařízeních. Zároveň změnila design Staré myslivecké Reserve, kterou uvedla na trh před čtyřmi lety.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist