Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Heffron vzdává poctu letcům RAF

5. červen 2023  České nápoje   komentáře (0)  702 x

Již počtvrté vzdává značka Heffron poctu české odvaze. Tentokrát se na etiketách limitované edice Heffron 5YO Rum z Palírny U Zeleného stromu objeví čeští letci Karel Kuttelwascher, Josef František a Alois Vašátko, kteří sloužili v jednotkách britské Royal Air Force během druhé světové války.

Heffron vzdává poctu letcům RAFHeffron vzdává poctu letcům RAF

Značka Heffron má odvahu zakořeněnou v samotném svém zrodu. Vznikla na počest statečnosti a boje za svobodu československých legionářů a nese jméno poslední lodi vezoucí legionáře z Vladivostoku přes Panamu až do Evropy. Jejím základem je panamský rum, odkazující právě na dlouhé putování československých legionářů přes Tichý a Atlantský oceán.

Odvahu je dobré si připomínat

Již počtvrté přichází značka Heffron z Palírny U Zeleného stromu s limitovanou sběratelskou edicí prémiového pětiletého rumu Heffron 5YO Rum s lahodnou a zároveň výraznou chutí. Tentokrát se na etiketách objeví medailonky českých letců Karla Kuttelwaschera, Josefa Františka a Aloise Vašátka, kteří se se svými počty sestřelených německých letadel stali nejúspěšnějšími českými letci v jednotkách RAF a sehráli tak důležitou roli v boji proti nacismu.

„Odvahu bojovat za správnou věc je dobré si připomínat i v dnešní době, proto jsme rádi, že jsme se mohli při tvorbě limitované edice Heffron opět spojit s Československou obcí legionářskou a společně vybrali jména odvážných hrdinů, kteří bojovali ve druhé světové válce za svobodu a spravedlnost,“ říká brand manažer značky Jan Sedláček.

„Již od začátku naší spolupráce jsme rádi, že se díky značce Heffron dostávají do povědomí široké veřejnosti jména našich hrdinů. Jména mužů, jako byli Karel Kuttelwascher, Josef František a Alois Vašátko, kteří mohou být i dnes vzorem pro další generace. Jsem rád, že i takto můžeme vzdát čest jejich památce,“ říká Jiří Charfreitag, vedoucí Muzea čs. legií.

Každá varianta limitované etikety Heffron 5YO Rum bude vyrobena v počtu 10 000 kusů a k dostání bude od 15. 6. 2023 v prodejnách Albert, Billa, Globus, Kaufland, Lidl, Tesco, Penny a v e-shopech.

Heffron 5YO Rum Bourbon Cask

Pravý panamský rum, jehož každá kapka zrála minimálně po dobu pěti let v pečlivě vybraných sudech po bourbonu nejprve v panamské destilérce a později v hlubokých sklepích prostějovské Palírny U Zeleného stromu, má jedinečný charakter. Při ochutnání v něm nejprve ucítíte drobnou nasládlost s náznakem vanilky a karamelu a následně chuť dřevitých tónů a dozvuky tropického ovoce.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist