Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Jablečná kolekce pálenek z palírny Landcraft

20. říjen 2023  České nápoje   komentáře (0)  457 x

Moštové jablko, Medové Jablko, Dubové jablko a Bylinkové jablko… Jedinečné pálenky a likéry, k jejichž výrobě se používají pouze lokální a tedy i sezónní jablka, jsou dalším výsledkem spolupráce unikátní palírny Landcraft v rámci nového projektu Crafted for Friends.

Jablečná kolekce pálenek z palírny LandcraftJablečná kolekce pálenek z palírny Landcraft

Moštové jablko (500 ml, alk 18%) Obsahuje redukci z posledního jablečného moštu sezóny, která se vaří tak dlouho, dokud se neodpaří minimálně polovina vody. Poté, co mošt zhoustne, ztmavne a zkaramelizuje, dolihujeme se jablečnou pálenkou na patnáct procent alkoholu a dá na dva roky do sudu. Výsledkem je spojení koncentrovaného a destilovaného jablka. Nic víc, nic míň. Příroda je dokonalá sama o sobě.

Medové jablko (500 ml, alk 40,5 %) Jablečná pálenka ze starých odrůd doslazená medem od včel, které opylovaly jablečný sad. Staré odrůdy jabloní jsou dokonale adaptované na naše klima a půdní podmínky. Jejich mošt má totiž neobyčejnou chuťovou hloubku, stejně tak jejich kvas a potom i výsledná pálenka, která se doslazuje medem z jablečných sadů.

Dubové jablko ( 500 ml, alk 43 %) Jablečná pálenka ze starých odrůd, která zrála tři roky v dubovém sudu. Pálenka stařená v sudu je královskou disciplínou lihovarnictví. Teprve dubový sud totiž dokáže dodat destilátu harmonickou rovnováhu a klid. V každé láhvi je víc než pětadvacet kilogramů jablek z vysokokmenů starých odrůd vypěstovaných v režimu ekologického zemědělství a posbíraných na konci doku 2018 nedaleko Volyně. Mošt z těchto jablek se poté nechal pomalu vykvasit a uležet a hotový cider se vypálil o rok později. Další čtyři roky ležela pálenka v sudu, kde získala krásnou zlatou barvu, zakulatila se a propsala se do ní podstata dubu.

Bylinkové jablko (500 ml, 18 %) Vermut na bázi jablečného cideru. V dnešní době je u nás vermut skoro zapomenutou kategorií. Může za to zřejmě i fakt, že se na jeho výrobu často používalo víno, které se nepovedlo. V palírně Landcraft se to rozhodli změnit a udělali ho z toho nejlepšího. A z vlastního cideru, který zrál dva roky v sudu. Ten se poté dolihoval jablečnou pálenkou, ve které rok leželo dvanáct bylin, kůra bergamotu a med.

Jablečná kolekce Landcraft patří mezi první produkty prémiového portfolia Crafted for Friends. Přidává se tak k setu omáček vzniklých ze spolupráce Živiny a restaurace Červený Jelen, výběrové kávě Deer Beans z pražírny Dos Mundos a několika dalším produktům, které budeme postupně představovat.

  • Moštové jablko, 500 ml, cena 800 Kč
  • Medové jablko, 500 ml, cena 790 Kč
  • Dubové jablko, 500 ml, cena 1 000 Kč
  • Bylinkové jablko, 500 ml, cena 800 Kč
  • 4 pack Jablka, 4 x 500 ml, cena 3 200 Kč

K dostání na e-shopu Landcraft.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist