Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Jameson Bartender’s Ball již počtvrté v Česku

13. duben 2018  České nápoje   komentáře (0)  1091 x

Olomoucké Masné krámy 5. dubna hostily české národní finále Jameson Bartender’s Ball. Trofej pro vítěze soutěže, jež je určena primárně začínajícím barmanům, zůstala v hanácké metropoli, do Irska se ale podívají také soutěžící z Kopřivnice a Drnholce.

Jameson Bartender’s Ball již počtvrté v ČeskuJameson Bartender’s Ball již počtvrté v Česku

V České republice se Jameson Bartender’s Ball konal už počtvrté a mezi podniky měl stejně jako v předchozích letech velmi dobrý ohlas – letos se jich do soutěže zapojilo dvaatřicet. Úkolem barmanů bylo vymyslet koktejl na bázi whiskey Jameson, a to takový, který bude odrážet místo, odkud pocházejí. V průběhu ledna a února soutěžní drink prezentovali a míchali ve svých domovských podnicích, kde je navštívili zástupci společnosti Jan Becher Pernod Ricard, do jejíhož portfolia Jameson patří, a vybrali osm nejlepších drinků pro finále, které se konalo 5. dubna.

Do olomouckého baru Filiálka, jenž je situován v pasáži domu známého jako Masné krámy, se o vítězství přijeli utkat Jan Brauner z brněnského baru Pablo Escobar, Michal Duba z pražského Repete, Marek Dvořáček z břeclavského Mareli, Martin Habart z olomouckého Café New One, Miroslav Kratochvíla z Nové radnice v Drnholci, Jan Podhorný z olomouckého Black Stuffu, Kristián Šplíchal z pardubického Maybe a David Tomášek z kopřivnického Fifty-Fifty.

Na místě si barmani rozlosovali pořadí a krátce po třetí hodině soutěž odstartovala. Za soutěžním barem dostal každý patnáct minut – pět na přípravu, tři na namíchání soutěžního drinku a zbytek na všetečné otázky porotců a další dvě porce koktejlu (jednu pro fotografa, druhou pro publikum). Porota, v níž usedli tři ambasadoři společnosti Jan Becher Pernod Ricard, jmenovitě Kateřina Kluchová, George Němec a Jakub Vinš (čtvrtý, Zdeněk Kortiš, soutěž moderoval), plus slovenský ambasador whiskey Jameson Viktor Miško a loňský vítěz Jameson Bartender’s Ball Martin Straka, na základě chuti, vzhledu a vůně drinku, ale také s přihlédnutím k prezentaci koktejlu a jeho příběhu a k osobnosti a charizma barmana za vítěze vybrala Honzu Podhorného z olomouckého Black Stuffu.

Podobně jako whiskey Jameson Makers Series vyzdvihuje různé nástroje potřebné k výrobě whiskey, chtěl vzdát Honza hold náčiní, které používají barmani, a tak svůj drink pojmenoval Bartender’s Jigger. Postavil ho na whiskey Jameson Black Barrel, kterou doplnil o domácí ořechový sirup a trnkovou tinkturu (obojí zvolil jako odkaz na svůj region) a nádavkem přidal pár kapek Whiskey Barrel Aged Bitters.Druhé místo v českém národním kole Jameson Bartender’s Ball 2018 obsadil David Tomášek z kopřivnického Fifty-Fifty a třetí Mirek Kratochvíla z Nové radnice v Drnholci. Všichni tři ocenění barmani se na konci června za odměnu podívají do Irska, ale zatímco Honzu Podhorného tam čeká globální finále soutěže, David s Mirkem se mohou těšit hlavně na návštěvu palírny a pravou irskou party.

Za Jamesona bychom rádi poděkovali všem barmanům, kteří se do naší soutěže zapojili. Nebylo jich málo a my jsme rádi, že je o naši značku tak velký zájem. Soutěžící barmani přišli s opravdu zajímavými drinky, takže jsme to letos s hodnocením neměli vůbec jednoduché. Gratulujeme výhercům, děkujeme všem nominovaným a doufáme, že zůstanou Jamesonu věrni a vyzkouší to třeba v dalším ročníku znovu. A taky doufáme, že si naši doprovodnou akci v Masných krámech v Olomouci užili stejně jako my, byl to pořádný mejdan!“ shrnuje soutěžní dění brand manažer whiskey Jameson Tomáš Hvězda.

Zdroj: Web Pernod Ricard

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist