Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Jelínkův vizovický košt se konal již po patnácté

22. srpen 2017  České nápoje   komentáře (0)  1342 x

V areálu společnosti RUDOLF JELÍNEK proběhl v pátek 18. srpna 2017 již 15. ročník Jelínkova vizovického koštu. Soutěžící přihlásili celkem 827 vzorků v kategoriích slivovice, hruškovice, meruňkovice, jablkovice, třešňovice nebo třeba vínovice. Stejně jako v minulých letech se i letos sešlo nejvíce vzorků v kategorii slivovic, a to rovných 375. Absolutním vítězem 15. Jelínkova vizovického koštu se stala společnost RUDOLF JELÍNEK a. s. Cena vítězi byla předána na výročním 50. Vizovickém Trnkobraní. Obcí s nejlépe hodnocenými vzorky se stalo Uherské Hradiště. Vítězem pěstitelského pálení se stal Zdeněk Chaloupka ze Zlína se svojí slivovicí.

Jelínkův vizovický košt se konal již po patnáctéJelínkův vizovický košt se konal již po patnácté

Celé páteční odpoledne ochutnávalo 289 hodnotitelů v 41 skupinách všech 827 vzorků. Ty posuzují anonymně, na základě stanovených kritérií, kterými jsou jemnost, čistota, vůně, chuť a délka trvání chuťového vjemu (perzistence). Celkem se soutěží v 10 kategoriích a kromě tradičních soutěží o nejlepší slivovici nebo hruškovici se soutěží mimo jiné i o obec s nejlépe hodnocenými vzorky.

Tradice a atmosféra palírenství má krásnou podstatu: setkávání se, ochutnávání a sdílení různorodých zážitků. Láska k ovoci, ovocným destilátům a úcta k tradici palírenství na Valašsku vedly k založení Spolku přátel Jelínkovy slivovice. A právě Jelínkův vizovický košt je jednou z akcí, na které se členové Spolku přátel Jelínkovy slivovice setkávají a předávají si své zkušenosti. „Jsme velice rádi, že se k nám do Vizovic členové spolku sjíždějí pravidelně v takto hojném počtu. Ač neradi, museli jsme už přestat přibírat nové členy, protože naše prostory jsou omezené. Každý člen spolku má u nás vlastní schránku, ve které má uchovány vybrané destiláty RUDOLFA JELÍNKA,“ dodal Miroslav Motyčka, obchodně-marketingový ředitel vizovické společnosti RUDOLF JELÍNEK.

„Ve Vizovicích podporujeme domácí pěstitele, kteří si své ovoce zpracovávají do té nejlepší podoby – do podoby destilátu. Máme malou pálenici, kde si ročně vypálí téměř 600 lidí na 7 500 litrů (absolutního alkoholu) destilátů. Sami se také účastníme koštu, abychom si anonymně otestovali naše výrobky. Ještě se nestalo, že bychom propadli,“ řekl Miroslav Motyčka. Pěstitelskému pálení jdou ve Vizovicích naproti právě tzv. malou pálenicí, kterou mají ve svém areálu a slouží pro zájemce o svůj vlastní destilát. Stačí, když zájemci přijedou se svým kvasem a o vše ostatní se postará Arnold Holstein – světová špička mezi destilačními zařízeními. Nelze ale opomenout ani tradiční postupy výroby a léta praxe, která destilátu dají tu správnou přidanou hodnotu. U Jelínka je také možné nechat si stočit svoji pálenku do originálních lahví a nechat potisknout svojí vlastní etiketou.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist