Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

K výročí Palírny u Zeleného stromu si vychutnejte žitný destilát a nový design Staré žitné myslivecké Reserve

5. září 2018  České nápoje   komentáře (0)  1443 x

Prostějovská Palírna U Zeleného stromu oslavila 4. července toho roku 500 let od svého založení. Ke svému jubileu si nadělila staronovou podobu Staré žitné Reserve. Ta bude v obchodech k dostání již od září.

K výročí Palírny u Zeleného stromu si vychutnejte žitný destilát a nový design Staré žitné myslivecké ReserveK výročí Palírny u Zeleného stromu si vychutnejte žitný destilát a nový design Staré žitné myslivecké Reserve

Historie Palírny U Zeleného stromu se začala psát 4. července roku 1518, kdy Vilém z Pernštejna a Helfštýna udělil právo várečné jednatřiceti majitelům domů města Prostějov. Není náhodou, že jedním z nich byl hajný Jež ze Seloutek, který vlastnil dům U Zeleného stromu.

Stará žitná myslivecká je zcela výjimečným ryze českým nápojem, jehož historie sahá do začátku 16. století a její původní název byl Stará žitná. Základ Staré žitné myslivecké tvoří pečlivě vybraný žitný destilát, který zraje v dubových sudech společně s přírodními výluhy ze sušeného ovoce.

Zvláštností je, že do vývoje tvaru nové lahve a etikety byli zapojeni hlavně zaměstnanci Palírny U Zeleného stromu. O to více jsou na novinku hrdí. Na nové lahvi je umístěn výrazný embos zdůrazňující místo výroby a také 500letou tradici, včetně českého jména Viléma z Pernštejna, který nastartoval nejdelší tradici v destilování. Na zadní straně je umístěn královský znak rodu Pernštejnů jako symbol českosti a výraz, že i doposud je společnost vlastněná ryze v českých rukách. Kulatá a čirá lahev podtrhuje svůj druhotný název „česká whisky.”

„Využili jsme unikátní výročí založení Palírny a vrátili jsme se k úplným kořenům značky. Základem jedinečného nápoje je opět žitný destilát, který byl obsažen v původní receptuře Staré žitné myslivecké. Způsob výroby zůstává po staletí stále stejný, předává se z generace na generaci. Dřevěné sudy a kompletní technologie byly převezeny do posledního prkénka z Krásného Března (kde se původně Stará žitná myslivecká vyráběla) do Prostějova a tím byla zajištěna stejná technologie. I místní voda je upravována dle stejných pravidel jako v Krásném Březně,” komentuje postup výroby Boris Rajdl, brand manager Palírny U Zeleného stromu.

Stejně jako u whisky je základem obilný destilát a kvalitní voda. Stará žitná myslivecká zraje v bílých dubových sudech po dobu tří let. Posléze je tento destilát smíchán s přírodními výluhy ze sušeného ovoce a znovu uložen do dubových sudů na dobu jednoho roku. Výsledkem je jedinečná jemná chuť whiskového charakteru s hřejivým dozvukem sadového ovoce.

Stará žitná myslivecká Reserve vyniká svou měděnou barvou, vůně je zaoblená s lehkým závojem dřeva. Co se týká chuti, je vyzrálá a plná života s dřevitými tóny a hřejivým dozvukem sadového ovoce.

Stará žitná myslivecká Reserve – Ať se máme jako v žitě

Palírna U Zeleného stromu si k 500letému výročí nadělila nový design pro Starou Mysliveckou Reserve. Stejně jako u whisky je základem Staré žitné myslivecké obilný destilát a kvalitní voda, který zraje v bílých dubových sudech po dobu tří let. Posléze je tento žitný destilát smíchán s přírodními výluhy z macerovaného ovoce a znovu uložen do dubových sudů na dobu jednoho roku. Výsledkem je jedinečná jemná chuť whiskového charakteru s hřejivým dozvukem sadového ovoce.

Stará žitná myslivecká Reserve se vyniká svou kovově měděnou barvou, vůně je zaoblená s lehkým závojem dřeva. Co se týká chuti, je vyzrálá a plná života s dřevitými tóny a hřejivým dozvukem sadového ovoce.

Cena: 329,- Kč

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

3.67 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist