Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Kavalan je v Tokiu nejlepší z nejlepších

23. srpen 2023  České nápoje   komentáře (0)  373 x

Tchajwanská palírna slaví mimořádně úspěšnou sezónu plnou ocenění. Společnost Kavalan převálcovala konkurenci a na soutěži Tokyo Whisky & Spirits Competition (TWSC) získala titul "Nejlepší asijská palírna" pro rok 2023.

Kavalan je v Tokiu nejlepší z nejlepšíchKavalan je v Tokiu nejlepší z nejlepších

Podle organizátorů byla nová cena zavedena jako nezávislé ocenění, které má lépe prezentovat rozvoj a potenciál regionu mimo Japonska.

Generální ředitel společnosti Kavalan YT Lee uvedl, že je nejvíce hrdý na prestižní ocenění "Nejlepší z nejlepších jednosladových whisky roku 2023" (Best of the Best Single Malt Whisky), který získala jeho Solist PX Sherry Cask.

"Dozvěděl jsem se, že v letošní soutěži bylo v kategorii lihovin přihlášeno 183 jednosladových whisky, a jsem proto poctěn tím, že porotci v Tokiu nejvíce ocenili právě naši PX Sherry," řekl pan YT Lee.

Soutěž Best of the Best se skládá ze dvou částí, kdy 12 nebo více porotců vybírá 20 nejlepších jednosladových whisky. Ve druhém kole hodnocení 10 speciálních porotců udělí značce s nejvyšším počtem bodů titul "Best of The Best".

Společnost Kavalan získala také ocenění za nejlepší nákladově efektivní asijskou whisky (Best Cost Performance Asian Whisky) roku 2023 za Distillery Select No. 2. a tři zlaté známky Superior za whisky Solist PX Sherry, Distillery Reserve Peated Malt a Solist Oloroso Sherry. Celá řada Solist se lahvuje v sudové síle (cask strength).

San Francisco World Spirits Competition (SFWSC) 2023

V San Franciscu byla whisky Solist ex-Bourbon Single Cask Strength společnosti Kavalan vyhlášena "Nejlepší ve třídě ostatních jednosladových whisky" (Best of Class Other Single Malt) pro svůj nádherně komplexní, vícerozměrný chuťový zážitek s výraznými prvky vanilky, ovoce a kokosu.

International Whisky Competition (IWC) 2023

Na IWC získala společnost Kavalan titul "Palírna roku" pro rok 2023. První, druhé a třetí místo v prestižní kategorii Nejlepší světová whisky - sudová síla (Best World Whisky - Cask Strength) obsadily whisky Kavalan Solist Port, Distillery Reserve Madeira Cask a Distillery Reserve Peated Malt.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist