Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Kavalan vyrábí single malt whisky na Tchaj-wanu už 10 let

11. prosinec 2016  České nápoje   komentáře (0)  1576 x

Kavalan otevírá druhou palírnu, která zdvojnásobí výrobní kapacitu na 10 milionů lahví. Dvojnásobný laureát ocenění World Whiskies Awards (WWA), společnost Kavalan, včera oslavila 10 let výroby tchajwanské whisky uvedením do provozu své druhé palírny a představením své v sudu zrající rumové whisky na Vánoce.

Kavalan vyrábí single malt whisky na Tchaj-wanu už 10 letKavalan vyrábí single malt whisky na Tchaj-wanu už 10 let

Při příležitosti otevření druhé palírny Kavalan generální ředitel pan Y.T. Lee uvedl, že 11. března 2006 vytekla z destilačního kotle historicky první dávka whisky Kavalan, která navždy proměnila sen o tchajwanské whisky ve skutečnost.

„Toto bylo do roku 2006 pouhou iluzí. Nicméně po 10 letech máme takovou poptávku po whisky Kavalan, že oslavujeme zdvojnásobení naší výrobní kapacity na 10 milionů lahví s naší druhou palírnou," dodal Pan Lee.

Toto navýšení výroby může Kavalan učinit jedním z 10 největších výrobců whisky na světě.

Této inaugurační slavnosti se zúčastnili čelní světoví představitelé světa whisky, jako např. výkonný ředitel International Wine and Spirit Competition (IWSC) pan Ewan Lacey, který řekl, že 10letá cesta palírny Kavalan přispěla k „rozšíření světa whisky z pohledu vytváření nových hranic a nové filozofie".

Dodal, že došlo k „prohloubení a obohacení nových a jedinečných druhů whisky, které jsou nadále potěšením milovníků whisky na celém světě".

Dalšími zvláštními hosty byli: hlavní poradce společnosti Kavalan Dr. Jim Swan; zakladatel Whisky Magazine pan Damian Riley-Smith a pan Richard Forsyth jako zástupce světového výrobce destilátů prémiové kvality Forsyths spolu se synem Richardem Forsythem.

Nový rum společnosti Kavalan, Reserve Rum Cask Single Cask Strength, nasycený příchutí melounu, papáje, hřebíčku a zázvoru, byl popsán znalcem whisky Ingvarem Rondem, redaktorem a zakladatelem Malt Whisky Yearbook, jako: „Jemný rum se sladkostí s nádechem guavy, ananasu a mandlemi v čokoládě."

Vzdělavatel v oblasti destilátů Bernhard Schäfer uvedl: „Komplexní buket tropického ovoce - sladké a cukernaté zakončení."

Pan Riley-Smith, jehož Whisky Magazine organizuje prestižní programy ocenění WWA a Icons of Whisky, řekl: „Kavalan se objevil na světové scéně whisky v roce 2006 a od té doby vítězí v oceněních World Whiskies Awards a Icons of Whisky každoročně."

V roce 2015 whisky Kavalan získala ocenění Nejlepší single malt whisky na světě v rámci Světových cen whisky (World Whiskies Awards - WWA) za svou Kavalan Solist Vinho Barrique a v roce 2016 cenu „Nejlepší single cask single malt whisky na světě" za Solist Amontillado Sherry Single Cask Strength a navíc titul „Nejlepší producent světové whisky" na prestižní Mezinárodní soutěži vín a lihovin (IWSC).

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist